Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroongetuige moordproces Taghi schort deal met OM voorlopig op

Kroongetuige moordproces Taghi schort deal met OM voorlopig op

AMSTERDAM (ANP) - Nabil B., kroongetuige in het liquidatieproces Marengo, heeft de overeenkomst met het Openbaar Ministerie opgeschort en wil voorlopig geen enkele medewerking meer verlenen. Hij zou woensdag verklaren tijdens een zitting in het proces, maar is niet verschenen. Volgens zijn advocaten komt het OM stelselmatig afspraken niet na met betrekking tot veiligheidsmaatregelen voor B. en zijn gezin.

"Het OM faalt op ieder vlak", aldus de advocaten. "B. heeft gezegd: tot hier en niet verder." Het is, aldus de raadslieden, voor de kroongetuige "niet verantwoord om op deze weg door te gaan". De bezwaren van B. richten zich op "heel specifieke veiligheidsaangelegenheden voor hem en zijn gezin", zo lichtten de advocaten toe. B. wordt volgens hen door justitie onder druk gezet en de advocaten worden "geweerd". De rechtbank wilde geen nadere toelichting achter gesloten deuren van de raadslieden, zoals zij hadden voorgesteld.

Het OM zei "verrast" te zijn door de stap van B. Diens advocaten hebben de rechtbank en het OM dinsdagavond in een e-mail op de hoogte gesteld van een en ander.

Gebrekkige veiligheidsmaatregelen

B. heeft zich eerder beklaagd over de zijns inziens gebrekkige veiligheidsmaatregelen die justitie voor hem en zijn naasten heeft getroffen. Daar leek hij alle redenen toe te hebben: een week nadat het OM bekendmaakte dat het een kroongetuigendeal met hem had gesloten, in maart 2018, werd B.'s broer doodgeschoten. Aangenomen wordt dat deze moord een wraakoefening is geweest voor het 'verraad' van B. In september 2019 werd B.'s toenmalige advocaat Derk Wiersum doodgeschoten. Familieleden van B. zijn al jaren ondergedoken.

Nabil B. behoorde naar eigen zeggen tot de bende van Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in het proces Marengo. In 2017 liep hij over naar justitie, onder meer omdat hij bang was zelf te worden vermoord. Taghi heeft volgens justitie opdracht gegeven voor een reeks onderwereldmoorden.

De rechtbank zet het proces woensdag 'gewoon' voort, ondanks de weigering van B. verder te verklaren. De rechtbank bespreekt de moord op spyshopmedewerker Ronald Bakker. Hij werd in september 2015 in Huizen doodgeschoten. De vijf verdachten in dit dossier, onder wie Taghi, hebben te kennen gegeven dat zij geen vragen van de rechtbank willen beantwoorden.

Meer uit Binnenland

Ziekenhuizen tot in de middag nog handen vol aan gladheid

LEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.

50 minuten geleden
Hilversumse hulpverleners eten oliebol met minister Van Oosten

HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.

2 uur geleden
In beslag genomen vuurwerk Groenlo was in totaal 10.000 kilo

GROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.

3 uur geleden
Wegen zijn niet meer glad, code geel is beëindigd

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.

4 uur geleden
Gladheid voorbij in westen en noorden

DE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.

5 uur geleden
CBR: paar rijexamens uitgesteld door gladheid, meeste gingen door

RIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."

6 uur geleden
Gladheid houdt iets langer aan

DEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.

6 uur geleden