Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroongetuige liquidatieproces: 50 namen op dodenlijst van Taghi

Kroongetuige liquidatieproces: 50 namen op dodenlijst van Taghi

AMSTERDAM (ANP) - Volgens Tony de G., kroongetuige in het omvangrijke liquidatieproces rond motorclub Caloh Wagoh, stonden er zo'n vijftig namen op een liquidatielijst die uitgevoerd moest worden. Er was dus "genoeg werk voor een hele periode", zou hoofdverdachte Delano R. tegen de kroongetuige hebben gezegd. De namen op die dodenlijst zouden op één na allemaal van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi afkomstig zijn.

De kroongetuige vertelde hier woensdag over op de derde dag van de inhoudelijke behandeling van het proces, Eris genaamd, in de extra beveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp. Eris gaat over meerdere liquidaties en pogingen daartoe. Het Openbaar Ministerie denkt dat Delano R. als een soort 'moordmakelaar' fungeerde. Hij zou liquidatieopdrachten hebben aangenomen en deze vervolgens binnen de motorclub hebben uitgezet.

De advocaten van verschillende verdachten zetten grote vraagtekens bij de verklaringen van de kroongetuige en de betrouwbaarheid ervan. Naar eigen zeggen heeft De G. "volledig open kaart gespeeld" in zijn verklaringen en daarbij "niemand ontzien".

De G. liep over naar justitie nadat hij in Spanje was aangehouden voor de moord op Jair Wessels, die in juli 2017 in Breukelen werd doodgeschoten.

Meer uit Binnenland

CPNB: Yvonne Keuls is grondlegger van sociale roman in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."

23 minuten geleden
Uitgaven aan veiligheid bij gemeenten flink gestegen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.

2 uur geleden
Schrijfster Yvonne Keuls overleden na kort ziekbed

DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.

7 uur geleden
Roetdeeltjes en brandresten bij nablussen brand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Code geel in Waddengebied voor maandagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.

9 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur zakt ook in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.

10 uur geleden
Tweede NL-Alert voor brand in leeg pand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.

11 uur geleden