Kroongetuige afwezig bij Marengo-proces na ruzie met justitie
AMSTERDAM (ANP) - Kroongetuige Nabil B. is vrijdag niet aanwezig in de rechtbank in Amsterdam-Osdorp waar opnieuw een zitting is in het grote liquidatieproces Marengo. De advocaten van B. lieten de vorige zittingsdag, woensdag, weten dat B. zijn kroongetuigendeal met justitie 'on hold' heeft gezet. Hij deed dat uit diepe onvrede over de veiligheidsmaatregelen voor zijn gezin.
"Het is kennelijk nog niet opgelost", zei de rechter bij aanvang van de zitting over de impasse tussen B. en justitie. Het Marengoproces leunt zwaar op de belastende verklaringen van B. over de criminele activiteiten van hoofdverdachte Ridouan Taghi en de zestien medeverdachten. B. wil vooralsnog niet verder verklaren. Zijn eerder afgelegde verklaringen blijven niettemin overeind. Het OM zei woensdag "verrast" te zijn door de stap van B.
Vrijdag wordt het deeldossier rond de moord op de 29-jarige 'Appie' Belhadj besproken, op 29 mei 2016 in Amsterdam. Hij werd in de flat Kikkenstein in Amsterdam-Zuidoost doodgeschoten. Volgens het Openbaar Ministerie is een ruzie over drugs de aanleiding voor de moord geweest. Ook werd gedacht dat Belhadj in het geheim met de politie praatte, wat tot zijn doodvonnis zou hebben geleid.
Justitie beschikt over ontsleutelde cryptoberichten, verstuurd tussen verdachten onderling, waarin over de moord wordt gesproken. Belhadj moest "drie headshots" krijgen. Jason L. is inmiddels onherroepelijk veroordeeld voor het uitvoeren van de moord. Hij zou Belhadj in de vroege ochtend naar de flat in de Bijlmer hebben gelokt door te vertellen dat hij daar met drie vrouwen was en het slachtoffer erectiepillen Viagra moest komen brengen. Belhadj werd daar vervolgens doodgeschoten.
De moord en de voorbereiding ervoor staan op de aanklacht tegen Taghi. Medeverdachten Mario R. en Arthur M. worden vervolgd voor de voorbereiding van de moord. Alle drie reageren vrijdag niet op de beschuldigingen en beroepen zich op hun zwijgrecht. De 43-jarige Taghi zei eerder deze week dat hij niets hoefde te zeggen, omdat de rechtbankvoorzitter zijn gedachten kon lezen. De voorzitter had volgens Taghi op een eerdere zitting te kennen gegeven dat hij "paranormale gaven" had. De voorzitter wuifde het commentaar van Taghi weg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
1 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
14 uur geleden