Kromowidjojo en Heemskerk naar halve finale op 50 meter vrij
TOKIO (ANP) - De Nederlandse zwemsters Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk hebben zich geplaatst voor de halve finale van de 50 meter vrije slag. Kromowidjojo, die alles op dit onderdeel heeft gezet, zwom met 24,41 seconden de achtste tijd.
Heemskerk bereikte met 24,77 seconden als 16e en laatste de halve finale. De Australische Emma McKeon, ging als snelste door. Ze zwom met 24,02 seconden een nieuw olympisch record.
De halve finale wordt in de nacht van vrijdag op zaterdag (Nederlandse tijd) gezwommen. De finale staat een nacht later op het programma.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is na de derde run in de viermansbob op de Olympische Spelen gezakt naar de zestiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster kwam de piloot in de derde run in het Cortina Sliding Centre met 55,15 tot de zestiende tijd.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
20 uur geleden