Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroatië schakelt Brazilië op WK uit na strafschoppen

Kroatië schakelt Brazilië op WK uit na strafschoppen

AL RAYYAN (ANP) - Kroatië heeft Brazilië uitgeschakeld op het WK voetbal in Qatar. De finalist van vier jaar geleden versloeg de favoriet na strafschoppen, 4-2. In reguliere speeltijd was niet gescoord, na verlenging was het 1-1.

De Kroatische doelman Dominik Livakovic, die een ronde eerder tegen Japan al drie strafschoppen stopte, onderscheidde zich opnieuw. Hij stopte nu de inzet van Rodrygo. Vervolgens schoot Marquinhos op de paal. De Kroaten misten niet.

Kroatië had in de achtste finales na strafschoppen gewonnen van Japan. Zowel op het WK van 2018 als dat van nu won het land in de knock-outfase geen wedstrijd na reguliere speeltijd. Alleen de finale van 2018 was na 90 minuten beslist, weliswaar in het voordeel van tegenstander Frankrijk.

Andere halvefinalist

In de halve finale speelt Kroatië tegen de winnaar van het duel tussen Nederland en Argentinië, dat vrijdagavond (aftrap 20.00 uur) wordt gespeeld.

Neymar brak de score open in de 105e minuut, na een combinatie met Lucas Paquetá. In de reguliere speeltijd had Brazilië al wel de beste kansen gehad, maar bleef een treffer uit. Enkele minuten voor tijd kwam Kroatië uit een van de weinige mogelijkheden op gelijke hoogte. Invaller Bruno Petkovic verraste doelman Alisson, met een schot dat door Marquinhos van richting werd veranderd.

Geen flitsend Brazilië

Flitsend, zoals in de eerste helft van de achtste finale tegen Zuid-Korea (ruststand 4-0), was Brazilië aanvankelijk niet. Eerder sober, zoals wel meer landen op dit WK. Halverwege had de formatie van bondscoach Tite slechts één aardige aanval achter zijn naam staan. Vinícius Júnior zag zijn schot echter geblokt.

Kroatië had in eerste instantie niet meer kansen, maar wel wat meer van het spel. De 37-jarige spelverdeler Luka Modric was dominanter dan zijn Braziliaanse tegenstrever Neymar, die dit toernooi al de nodige blessureproblemen had. Modric, de man van Real Madrid, kreeg ook wat meer de ruimte om te voetballen zoals hij dat wilde.

Invalbeurt Antony

Na de hervatting kwam er wel meer druk van Brazilië, dat kort na rust oud-Ajacied Antony in het veld bracht. Zo kregen de steeds beter wordende Neymar en Lucas Paquetá aardige mogelijkheden, maar beiden vonden de sterke Kroatische doelman Livakovic op hun weg. Meer en meer werd het voor de Kroaten vooral een kwestie van tegenhouden, een tactiek die goed uitpakte.

Meer uit Voetbal

Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

1 uur geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

2 uur geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

3 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

4 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

6 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

15 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

17 uur geleden