Kroatië mist verdediger Gvardiol tegen het Nederlands elftal
ZAGREB (ANP) - Joško Gvardiol kan niet uitkomen voor Kroatië in de Nations League. De centrale verdediger van RB Leipzig is onvoldoende hersteld van een buikblessure.
Gvardiol heeft er de afgelopen weken volgens de Kroatische voetbalbond alles aan gedaan om fit te worden, maar de halve finale van woensdag tegen het Nederlands elftal in De Kuip komt te vroeg voor hem. Gvardiol mist volgende week zondag ook de eindstrijd of de wedstrijd om de derde plaats van de finaleronde van de Nations League.
Gvardiol opende de score voor Kroatië in de gewonnen wedstrijd om de derde plaats tegen Marokko (2-1) op het WK van eind vorig jaar in Qatar. Bondscoach Zlatko Dalic houdt voorlopig vast aan zijn succesvolle selectie van die mondiale eindronde. Hij komt met ervaren spelers als Luka Modric, Mateo Kovavic, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic en Andrej Kramaric naar Nederland toe.
Kroatië schakelde Brazilië uit in de kwartfinales van het WK in Qatar. De ploeg nam na een gelijke stand de strafschoppen beter.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
10 uur geleden