
Kroatië mist verdediger Gvardiol tegen het Nederlands elftal
ZAGREB (ANP) - Joško Gvardiol kan niet uitkomen voor Kroatië in de Nations League. De centrale verdediger van RB Leipzig is onvoldoende hersteld van een buikblessure.
Gvardiol heeft er de afgelopen weken volgens de Kroatische voetbalbond alles aan gedaan om fit te worden, maar de halve finale van woensdag tegen het Nederlands elftal in De Kuip komt te vroeg voor hem. Gvardiol mist volgende week zondag ook de eindstrijd of de wedstrijd om de derde plaats van de finaleronde van de Nations League.
Gvardiol opende de score voor Kroatië in de gewonnen wedstrijd om de derde plaats tegen Marokko (2-1) op het WK van eind vorig jaar in Qatar. Bondscoach Zlatko Dalic houdt voorlopig vast aan zijn succesvolle selectie van die mondiale eindronde. Hij komt met ervaren spelers als Luka Modric, Mateo Kovavic, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic en Andrej Kramaric naar Nederland toe.
Kroatië schakelde Brazilië uit in de kwartfinales van het WK in Qatar. De ploeg nam na een gelijke stand de strafschoppen beter.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool geeft rugnummer 20 niet meer aan een andere speler. De Engelse club eert hiermee de overleden Diogo Jota, die vijf seizoenen met dat nummer speelde. Daarvoor droeg Adam Lallana dat rugnummer.
32 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Evgeniy Levchenko waarschuwt Feyenoord via X dat de club beter geen zaken kan doen met het Russische Spartak Moskou. De voorzitter van de vereniging van contractspelers VVCS doet dat naar aanleiding van berichten op sociale media waarin wordt vermeld dat de Rotterdamse club interesse zou hebben in de voetballer Manfred Ugalde. "Als je in deze tijd een speler uit de Russische competitie koopt ben je schuldig aan de dood van burgers in Oekraïne", stelt Levchenko, die zelf uit Oekraïne komt. "Met zo'n transfer sponsor je dus de Russische oorlog."
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/AFP) - De Portugees Pedro Neto mag zelf beslissen of hij met Chelsea meedoet aan de kwartfinale van het WK voetbal voor clubs tegen Palmeiras. Dat heeft zijn coach Enzo Maresca gezegd in Philadelphia waar het duel wordt gespeeld. Neto is zwaar aangeslagen door de dood van zijn landgenoot Diogo Jota. De speler van Liverpool overleed samen met zijn jongere broer André Silva nadat hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte.
2 uur geledenBERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.
12 uur geledenABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.
12 uur geledenSPIEZ (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen zaterdag hun eerste EK-wedstrijd tegen Wales met rouwbanden door het overlijden van oud-international Rinus Israël. Er is geen minuut stilte, laat de KNVB weten.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk is zwaar aangeslagen na het plotselinge overlijden van zijn Portugese ploeggenoot Diogo Jota bij Liverpool. "Man, ik kan het niet geloven en ik wil het niet geloven. Ik ben er absoluut kapot van en vol ongeloof", schrijft de aanvoerder op Instagram.
12 uur geleden