Kritiek tennissers: Roland Garros beschermt niet tegen corona
PARIJS (ANP) - Roland Garros doet weinig om de tennissers te beschermen tegen het coronavirus. Er is geen sprake van een bubbel op het grandslamtoernooi van Parijs, luidt de kritiek van de topspelers Alexander Zverev en Denis Shapovalov.
"Het verschilt nauwelijks van andere jaren, behalve dat er minder mensen zijn. Het hotel is niet echt een bubbel. In de kamer naast me verblijven toeristen die elke dag terugkeren met een souvenir uit de Eiffeltoren", zei de Duitser Zverev, de nummer zes van de plaatsinglijst die onlangs de finale verloor van de US Open. "Het toernooi in New York maakte echt indruk op me. Daar was alles tot in de puntjes geregeld om ons te entertainen in de bubbel; het voelde als een soort kampeertrip met alle tennissers. Niet te vergelijken met wat ze hier in Parijs doen en dat is eigenlijk niet veel."
De als negende geplaatste Canadees Shapovalov, die donderdag werd uitgeschakeld in de tweede ronde van het enkelspel, viel Zverev bij. "Je kunt je hotel verlaten, naar de stad gaan. Geen probleem, niemand die je tegenhoudt. Hier is geen bubbel, New York heeft dat veel beter gedaan."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
8 minuten geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
34 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
15 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
16 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
17 uur geleden