Kritiek op koning: motie van afkeuring tegen Australische senator
CANBERRA (ANP) - De Australische Senaat heeft een motie van afkeuring aangenomen tegen de inheemse senator Lidia Thorpe, melden Australische media. Thorpe haalde vorige maand in het parlement fel uit naar koning Charles. In totaal stemden 46 Senaatsleden voor de motie en 12 tegen.
Thorpe riep vlak na een toespraak van Charles in het parlement in Canberra onder meer "dit is niet jouw land, je bent niet mijn koning". Ook zei de onafhankelijke politicus "geef ons ons land terug, geef ons terug wat je van ons gestolen hebt" en ze beschuldigde Europese kolonisten van genocide. Ze werd tijdens haar verbale aanval weggevoerd.
De Senaat laat op deze manier weten ontevreden te zijn over het gedrag van de Australische senator. Een motie van afkeuring is een serieus maar symbolisch gebaar, waarmee politici hun onvrede over een volksvertegenwoordiger kunnen uiten. Er zitten geen praktische gevolgen aan de motie.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
2 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
38 minuten geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
1 uur geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australiƫ, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
6 uur geleden