Kritiek op koning: motie van afkeuring tegen Australische senator
CANBERRA (ANP) - De Australische Senaat heeft een motie van afkeuring aangenomen tegen de inheemse senator Lidia Thorpe, melden Australische media. Thorpe haalde vorige maand in het parlement fel uit naar koning Charles. In totaal stemden 46 Senaatsleden voor de motie en 12 tegen.
Thorpe riep vlak na een toespraak van Charles in het parlement in Canberra onder meer "dit is niet jouw land, je bent niet mijn koning". Ook zei de onafhankelijke politicus "geef ons ons land terug, geef ons terug wat je van ons gestolen hebt" en ze beschuldigde Europese kolonisten van genocide. Ze werd tijdens haar verbale aanval weggevoerd.
De Senaat laat op deze manier weten ontevreden te zijn over het gedrag van de Australische senator. Een motie van afkeuring is een serieus maar symbolisch gebaar, waarmee politici hun onvrede over een volksvertegenwoordiger kunnen uiten. Er zitten geen praktische gevolgen aan de motie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
57 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
8 uur geleden