Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritiek op justitieminister Barr na ontslag aanklager New York

Kritiek op justitieminister Barr na ontslag aanklager New York

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorzitter van de gerechtelijke commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Jerrold Nadler, heeft flinke kritiek geuit op minister van Justitie William Barr. Nadler vindt dat Barr het verdient om afgezet te worden, nadat de minister aanklager Geoffrey Berman uit New York zaterdag ontsloeg.

Democraat Nadler zei dat er geen afzettingsprocedure wordt gestart, omdat dat "tijdsverspilling is". De Republikeinen in de Senaat zouden de afzetting direct tegenhouden, aldus het Congreslid. Eerder dit jaar probeerden de Democraten in het Huis van Afgevaardigden, onder leiding van onder meer Nadler, om Trump af te zetten. Dat liep spaak in de Senaat, waar alle Republikeinse senatoren met de partij meestemden.

Berman werd zaterdag ontslagen, nadat hij vrijdag weigerde op te stappen. De aanklager deed onder meer onderzoek naar Rudy Giuliani, een belangrijke bondgenoot van president Donald Trump. Dat zou de reden van zijn ontslag zijn geweest.

Barr had Berman vrijdag tijdens een bespreking gevraagd op te stappen. Toen de aanklager dat weigerde, besloot de minister hem zaterdag te ontslaan.

Meer uit Buitenland

Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

3 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

4 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

4 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

5 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

5 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

6 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

7 uur geleden