Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritiek op justitieminister Barr na ontslag aanklager New York

Kritiek op justitieminister Barr na ontslag aanklager New York

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorzitter van de gerechtelijke commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Jerrold Nadler, heeft flinke kritiek geuit op minister van Justitie William Barr. Nadler vindt dat Barr het verdient om afgezet te worden, nadat de minister aanklager Geoffrey Berman uit New York zaterdag ontsloeg.

Democraat Nadler zei dat er geen afzettingsprocedure wordt gestart, omdat dat "tijdsverspilling is". De Republikeinen in de Senaat zouden de afzetting direct tegenhouden, aldus het Congreslid. Eerder dit jaar probeerden de Democraten in het Huis van Afgevaardigden, onder leiding van onder meer Nadler, om Trump af te zetten. Dat liep spaak in de Senaat, waar alle Republikeinse senatoren met de partij meestemden.

Berman werd zaterdag ontslagen, nadat hij vrijdag weigerde op te stappen. De aanklager deed onder meer onderzoek naar Rudy Giuliani, een belangrijke bondgenoot van president Donald Trump. Dat zou de reden van zijn ontslag zijn geweest.

Barr had Berman vrijdag tijdens een bespreking gevraagd op te stappen. Toen de aanklager dat weigerde, besloot de minister hem zaterdag te ontslaan.

Meer uit Buitenland

Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

45 minuten geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

2 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

2 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

5 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

6 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

6 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

6 uur geleden