Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritiek op justitieminister Barr na ontslag aanklager New York

Kritiek op justitieminister Barr na ontslag aanklager New York

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorzitter van de gerechtelijke commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Jerrold Nadler, heeft flinke kritiek geuit op minister van Justitie William Barr. Nadler vindt dat Barr het verdient om afgezet te worden, nadat de minister aanklager Geoffrey Berman uit New York zaterdag ontsloeg.

Democraat Nadler zei dat er geen afzettingsprocedure wordt gestart, omdat dat "tijdsverspilling is". De Republikeinen in de Senaat zouden de afzetting direct tegenhouden, aldus het Congreslid. Eerder dit jaar probeerden de Democraten in het Huis van Afgevaardigden, onder leiding van onder meer Nadler, om Trump af te zetten. Dat liep spaak in de Senaat, waar alle Republikeinse senatoren met de partij meestemden.

Berman werd zaterdag ontslagen, nadat hij vrijdag weigerde op te stappen. De aanklager deed onder meer onderzoek naar Rudy Giuliani, een belangrijke bondgenoot van president Donald Trump. Dat zou de reden van zijn ontslag zijn geweest.

Barr had Berman vrijdag tijdens een bespreking gevraagd op te stappen. Toen de aanklager dat weigerde, besloot de minister hem zaterdag te ontslaan.

Meer uit Buitenland

Rubio komende week naar Turkije voor NAVO-overleg

ANTALYA (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Turkije voor een overleg met ministers van NAVO-bondgenoten. Hij zal van 14 tot 16 mei in Turkije zijn, dezelfde periode die de Russische president Vladimir Poetin heeft genoemd als startpunt voor eventuele vredesbesprekingen tussen Rusland en Oekraïne. Die gesprekken zouden ook moeten plaatsvinden in Turkije.

30 minuten geleden
Anti-Israëlactivisten bij ESF-openingsceremonie: schaam je

BASEL (ANP) - Anti-Israëlactivisten hebben zich verzameld bij de openingsceremonie van het Eurovisie Songfestival in Basel. De demonstranten met Palestijnse vlaggen roepen in koor "shame on you" ("schaam je"), "free Palestine" en joelen "boe".

1 uur geleden
Israël steunt Amerikaans plan voor hervatten hulpverlening Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël steunt een Amerikaans plan om de levering van humanitaire hulp aan de Gazastrook te hervatten, zegt minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De Amerikaanse ambassadeur Mike Huckabee kondigde vrijdag aan dat er een nieuw 'mechanisme' zou worden opgezet voor de hulpverlening.

2 uur geleden
Turkije wil vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne faciliteren

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije is bereid vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne te faciliteren. De aankondiging komt nadat de Russische president Vladimir Poetin direct overleg in Istanbul had voorgesteld.

3 uur geleden
Paus roept bij eerste zondagsgebed tot vrede in Oekraïne en Gaza

VATICAANSTAD (ANP) - De nieuwe paus Leo XIV is voor het eerst voorgegaan in het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein. Vanaf het balkon sprak hij over het lijden in Oekraïne en de Gazastrook en riep hij wereldleiders op zich hard te maken voor een einde aan oorlogen.

4 uur geleden
Zelensky: bereid tot overleg met Rusland, bestand eerste stap

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".

6 uur geleden
Regeringspartij Zuid-Korea behoudt oude presidentskandidaat

SEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.

7 uur geleden