Kritiek op justitieminister Barr na ontslag aanklager New York
WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorzitter van de gerechtelijke commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Jerrold Nadler, heeft flinke kritiek geuit op minister van Justitie William Barr. Nadler vindt dat Barr het verdient om afgezet te worden, nadat de minister aanklager Geoffrey Berman uit New York zaterdag ontsloeg.
Democraat Nadler zei dat er geen afzettingsprocedure wordt gestart, omdat dat "tijdsverspilling is". De Republikeinen in de Senaat zouden de afzetting direct tegenhouden, aldus het Congreslid. Eerder dit jaar probeerden de Democraten in het Huis van Afgevaardigden, onder leiding van onder meer Nadler, om Trump af te zetten. Dat liep spaak in de Senaat, waar alle Republikeinse senatoren met de partij meestemden.
Berman werd zaterdag ontslagen, nadat hij vrijdag weigerde op te stappen. De aanklager deed onder meer onderzoek naar Rudy Giuliani, een belangrijke bondgenoot van president Donald Trump. Dat zou de reden van zijn ontslag zijn geweest.
Barr had Berman vrijdag tijdens een bespreking gevraagd op te stappen. Toen de aanklager dat weigerde, besloot de minister hem zaterdag te ontslaan.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
7 uur geleden