Kritiek China op EU-onderzoek naar subsidies elektrische auto's
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft kritiek geuit op het onderzoek van de Europese Unie naar staatssubsidies op Chinese elektrische auto's. De Chinese autobrancheorganisatie zei dat de EU objectief moet kijken en dat de industrie voor elektrische auto's in het land zeer concurrerend is. Tegelijkertijd waarschuwde een belangrijke krant in China voor vergeldingsmaatregelen tegen de EU en het Chinese ministerie van Handel verklaarde dat het onderzoek een negatieve impact kan hebben op de handelsrelaties tussen de twee economische grootmachten.
Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zei woensdag dat China met staatssubsidies op oneerlijke wijze concurreert met Europese autofabrikanten en dat de EU kan overgaan tot strafmaatregelen zoals importheffingen op elektrische auto's van Chinese makelij. Volgens haar wordt de wereldmarkt nu overspoeld door goedkope elektrische auto's uit China.
Maar de secretaris-generaal van de Chinese autobranchevereniging stelt dat die grote export niets te maken heeft met subsidies, maar juist is te danken aan de concurrentiekracht van de Chinese industriële keten. De organisatie zegt dat de EU niet eenzijdige economische middelen moet inzetten om die groei te dwarsbomen.
'Protectionistisch'
De aan de Chinese regering gelieerde krant Global Times schreef in een commentaar dat Europa "bang" is voor de concurrentie van elektrische auto's uit China en dat Brussel met protectionistische maatregelen Europese autobouwers wil beschermen die volgens de krant langzaam zijn met de overgang naar elektrisch rijden. "Als oneerlijke actie wordt genomen door de EU, dan heeft China verschillende mogelijkheden als tegenmaatregel om de legale belangen van Chinese bedrijven te beschermen", aldus de krant.
Het handelsministerie in Beijing is van mening dat de EU de eigen auto-industrie wil beschermen "in naam van eerlijke concurrentie". Het gaat volgens het ministerie om "protectionistisch gedrag" van Brussel. Het ministerie roept op tot dialoog tussen China en de EU over elektrische auto's.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
2 uur geleden