Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kritiek China op EU-onderzoek naar subsidies elektrische auto's

Kritiek China op EU-onderzoek naar subsidies elektrische auto's

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft kritiek geuit op het onderzoek van de Europese Unie naar staatssubsidies op Chinese elektrische auto's. De Chinese autobrancheorganisatie zei dat de EU objectief moet kijken en dat de industrie voor elektrische auto's in het land zeer concurrerend is. Tegelijkertijd waarschuwde een belangrijke krant in China voor vergeldingsmaatregelen tegen de EU en het Chinese ministerie van Handel verklaarde dat het onderzoek een negatieve impact kan hebben op de handelsrelaties tussen de twee economische grootmachten.

Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zei woensdag dat China met staatssubsidies op oneerlijke wijze concurreert met Europese autofabrikanten en dat de EU kan overgaan tot strafmaatregelen zoals importheffingen op elektrische auto's van Chinese makelij. Volgens haar wordt de wereldmarkt nu overspoeld door goedkope elektrische auto's uit China.

Maar de secretaris-generaal van de Chinese autobranchevereniging stelt dat die grote export niets te maken heeft met subsidies, maar juist is te danken aan de concurrentiekracht van de Chinese industriële keten. De organisatie zegt dat de EU niet eenzijdige economische middelen moet inzetten om die groei te dwarsbomen.

'Protectionistisch'

De aan de Chinese regering gelieerde krant Global Times schreef in een commentaar dat Europa "bang" is voor de concurrentie van elektrische auto's uit China en dat Brussel met protectionistische maatregelen Europese autobouwers wil beschermen die volgens de krant langzaam zijn met de overgang naar elektrisch rijden. "Als oneerlijke actie wordt genomen door de EU, dan heeft China verschillende mogelijkheden als tegenmaatregel om de legale belangen van Chinese bedrijven te beschermen", aldus de krant.

Het handelsministerie in Beijing is van mening dat de EU de eigen auto-industrie wil beschermen "in naam van eerlijke concurrentie". Het gaat volgens het ministerie om "protectionistisch gedrag" van Brussel. Het ministerie roept op tot dialoog tussen China en de EU over elektrische auto's.

Meer uit Financieel

Elon Musk ontkent drugsgebruik na bericht The New York Times

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk ontkent extensief drugsgebruik tijdens de verkiezingscampagne van Donald Trump vorig jaar. Hij reageert daarmee op een bericht van The New York Times, waarin werd beweerd dat Musk veelvuldig ketamine en andere soorten drugs zou gebruiken. "Voor de duidelijkheid, ik gebruik GEEN drugs! The New York Times liegt", schreef Musk in een bericht op X.

25 minuten geleden
Groot protest in Bulgarije tegen invoering euro

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.

15 uur geleden
Zakenblad: families Aldi Nord en Aldi Süd praten over fusie

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.

17 uur geleden
Brussel betreurt staalheffingen Trump, staat klaar om te reageren

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.

18 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open: prijzen pomp mogelijk omlaag

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.

19 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt tweede maand op rij

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.

20 uur geleden
Bemande missies Mars slokken groot deel uitgekleed NASA-budget op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.

21 uur geleden