Krimp economische bedrijvigheid eurozone neemt toe
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in december sterker gekrompen dan een maand eerder. Dat kwam vooral doordat de activiteit in de dienstensector sterker afnam. De krimp in de industriesector bleef ongewijzigd, meldde marktonderzoeker S&P Global.
De kans is daardoor groter geworden dat de economie van de eurozone in het laatste kwartaal opnieuw is gekrompen en daarmee in een recessie is beland. Van een recessie is sprake bij twee kwartalen op rij van economische neergang.
De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, daalde deze maand naar een stand van 47, van 47,6 een maand eerder. Een niveau van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp. Economen hadden gerekend op een kleinere krimp voor december.
Ontmoedigend beeld
"De cijfers schetsen een ontmoedigend beeld, nu de economie van de eurozone geen duidelijke tekenen van herstel vertoont", zei Cyrus de la Rubia, hoofdeconoom van Hamburg Commercial Bank in een toelichting. "De kans dat de eurozone sinds het derde kwartaal in een recessie zit, blijft daarmee zeer hoog."
Duitsland, de grootste economie van het eurogebied en de belangrijkste handelspartner van Nederland, liet deze maand ook een diepere krimp zien. In Frankrijk, de tweede economie van de eurozone, viel de krimp ook sterker uit dan een maand geleden. Voor beide landen dreigt een recessie.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
21 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden