Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krijgsheer Kadyrov klaagt dat Musk zijn Cybertruck heeft uitgezet

Krijgsheer Kadyrov klaagt dat Musk zijn Cybertruck heeft uitgezet

GROZNY (ANP/AFP) - De Tsjetsjeense leider Ramzan Kadyrov beschuldigt techmiljardair Elon Musk ervan zijn Cybertruck op afstand te hebben uitgeschakeld. Hij zei op berichtendienst Telegram dat onfatsoenlijk te vinden van de Teslabaas.

Beelden van Kadyrov in het voertuig gingen eerder nog de wereld over. Hij deelde vorige maand een video van de Cybertruck, waar kennelijk een machinegeweer op gemonteerd zat. Kadyrov heeft ook gezegd dat het voertuig is ingezet in Oekraïne.

De krijgsheer, een bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, had Musk eerder nog bedankt voor de wagen. Hij sloeg donderdag een minder vriendelijke toon aan tegenover de miljardair. "Hij geeft dure cadeaus uit de bodem van zijn hart en zet ze vervolgens op afstand uit."

Musk heeft eerder geërgerd gereageerd op de berichten over de Cybertruck van Kadyrov. "Ben je echt zo achterlijk dat je denkt dat ik een Cybertruck aan een Russische generaal heb geschonken?" schreef hij vorige maand op X. "Nog een voorbeeld van hoe hard de traditionele media liegen."

Meer uit Buitenland

Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

1 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

1 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

1 uur geleden
Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

3 uur geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

3 uur geleden
Rechtszaak moet bouw Trumps balzaal aan Witte Huis stoppen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.

4 uur geleden
Berlijn bevestigt grote Europese bijeenkomst met Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.

5 uur geleden