Krijgsheer Haftar verwerpt oproep tot wapenstilstand in Libië
TRIPOLI (ANP/AFP) - De Libische krijgsheer Khalifa Haftar heeft donderdag een oproep van Turkije en Rusland tot een staakt-het-vuren in Libië verworpen. In plaats daarvan kondigde hij een voortzetting van zijn militaire operaties aan.
In een verklaring van zijn woordvoerder Ahmad al-Mesmari claimt Haftar dat een heropleving van het politieke proces en de stabiliteit van het land alleen kan worden verzekerd door de "uitroeiing van terroristische groeperingen" en de ontbinding van milities die Tripoli controleren.
Haftars troepen lanceerden in april een offensief tegen de hoofdstad, de zetel van de door de VN erkende regering van premier Fayez al-Serraj. De milities van Haftar namen deze week nog de belangrijke kuststad Sirte in.
Ook de EU drong deze week aan op een wapenstilstand. Zowel premier al-Serraj als Haftar was woensdag in Rome voor ontmoetingen met de Italiaanse premier Giuseppe Conte. Conte probeert een bemiddelende rol te spelen bij het tot stand brengen van een wapenstilstand.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
4 uur geleden