Krijgsheer Haftar verwerpt oproep tot wapenstilstand in Libië
TRIPOLI (ANP/AFP) - De Libische krijgsheer Khalifa Haftar heeft donderdag een oproep van Turkije en Rusland tot een staakt-het-vuren in Libië verworpen. In plaats daarvan kondigde hij een voortzetting van zijn militaire operaties aan.
In een verklaring van zijn woordvoerder Ahmad al-Mesmari claimt Haftar dat een heropleving van het politieke proces en de stabiliteit van het land alleen kan worden verzekerd door de "uitroeiing van terroristische groeperingen" en de ontbinding van milities die Tripoli controleren.
Haftars troepen lanceerden in april een offensief tegen de hoofdstad, de zetel van de door de VN erkende regering van premier Fayez al-Serraj. De milities van Haftar namen deze week nog de belangrijke kuststad Sirte in.
Ook de EU drong deze week aan op een wapenstilstand. Zowel premier al-Serraj als Haftar was woensdag in Rome voor ontmoetingen met de Italiaanse premier Giuseppe Conte. Conte probeert een bemiddelende rol te spelen bij het tot stand brengen van een wapenstilstand.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
24 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
1 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
3 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
10 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
11 uur geleden