
Krijgers, assemblages van Gerda Kramer bij atelier Hoed Gezien
MIDDELBURG - De expositie ‘Krijgers’, van Gerda Kramer, is tot en met 5 juni 2021 van zonsopgang tot zonsondergang te zien voor het raam bij atelier Hoed Gezien aan de Nadorstweg 38 te Middelburg.
Gerda Kramer maakt assemblages van gevonden hout en geroest ijzer. Veel vindt ze zelf tijdens wandelingen, maar regelmatig krijg ze materiaal aangeboden van mensen die weten wat zij er van maken kan.Dit materiaal blijft haar boeien omdat het een restant is van een eerder bestaan. De uitdaging is om er opnieuw een ander bestaan aan te geven. Zo kan een fitting een hoofd worden en een dakgootsteun een wapen. Vaak dicteert het stuk hout of ijzer wat het moet worden. Dat kan alle kanten op gaan, dus werk ze in series. Elke keer een ander onderwerp. Dit heeft inmiddels meerdere series opgeleverd. Bij de beelden uit de serie “Krijgers” had ze zichzelf als doel ofwel beperking opgelegd om alle onderdelen onveranderd te gebruiken. Haar werk is met zorg gemaakt met, oog voor detail en humor.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Per 1 juni verhuist het startpunt van de Kunst- en Cultuurrroute van het Zusterplein naar Expositieruimte Raer, Vismarkt 13. Lia Hector, mede-oprichtster van de route, stelt een deel van haar expositieruimte maandelijks beschikbaar aan jonge of beginnende kunstenaar. De ruimte wordt daarvoor omgetoverd tot 'Expositieruimte RAER'.
1 dag geledenBij TSG Industriële Automatisering in Kapelle draait het om meer dan alleen kabels, schakelaars en panelen. Voor hoofdmonteur Elian van Klaveren en elektromonteur John Eggebeen is hun baan een combinatie van vakmanschap, teamwork, gezelligheid en technologische innovatie. "Je maakt samen iets dat écht werkt", legt Elian uit. "Je begint bijvoorbeeld in een lege hal en een paar weken later draait er een complete productielijn."
1 dag geledenGRIJPSKERKE - De Bergpadschool in Grijpskerke doet mee aan de e-waste race.
2 dagen geledenKOUDEKERKE - Zaterdag is het nieuwe kunstgrasveld van voetbalvereniging VCK in Koudekerke officieel in gebruik genomen. Dit is mooi nieuws voor het hele dorp, want niet alleen voetballers mogen er gebruik van maken.
3 dagen geledenMIDDELBURG - De brandweer is woensdagavond ter plaatse gekomen bij een woningbrand aan de Kromme Weele. Om te voorkomen dat de brand zich zou verspreiden, werd al snel opgeschaald naar een middelbrand. Uiteindelijk slaagde de brandweer erin het vuur snel te blussen. De oorzaak van de brand is mogelijk brandstichting met vuurwerk.
3 dagen geledenARNEMUIDEN - Zondag speelde Jan Paul van Hecke nog het laatste competitieduel in de Engelse Premier League met zijn voetbalclub Brighton & Hove Albion en woensdag liep hij rond op de velden waar het allemaal begon. VV Arnemuiden organiseerde een fandag voor haar oud-jeugdspeler, inmiddels ook verdediger in het Nederlands Elftal en hoopte op honderd aanmeldingen. Het werden er 240.
4 dagen geledenVROUWENPOLDER - Donderdag, vrijdag en zaterdag zijn het weer de jaarlijkse Vrouwenpolderse Dagen.
4 dagen geleden