Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlincriticus Navalni heft zijn anticorruptiestichting op

Kremlincriticus Navalni heft zijn anticorruptiestichting op

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni gaat zijn anticorruptiestichting FBK opheffen nadat de rechtbank hoge boetes had opgelegd wegens een van zijn onderzoeken. Navalni zal wel proberen verder te gaan met de stichting onder een andere naam.

De stichting deed onderzoek naar corruptie en schuwde ook beschuldigingen aan het adres van prominenten niet. Mensen die waren beschuldigd stapten soms met succes naar de rechter. Navalni zei dat de meest recente boetes zo'n 88 miljoen roebel (1,79 miljoen euro) bedragen. En die waren het laatste zetje.

Navalni: "Wat moet ik doen...? Alles wat we hadden was al in beslag genomen bij eerdere politie-invallen. Nu gaan ze de organisatie zelf weghalen."

Andere naam

Hij zei dat de groep geen andere keuze had dan te sluiten en opnieuw te starten onder een andere naam. Hij riep zijn aanhangers op om zich opnieuw in te schrijven. Maandelijks schenken die ongeveer 6 miljoen roebel (73.500 euro) aan zijn organisatie.

De autoriteiten hebben de kantoren van de stichting regelmatig doorzocht, de bankrekeningen bevroren, en medewerkers en vrijwilligers routinematig vastgehouden voor deelname aan protestbijeenkomsten.

Navalni werd uitgesloten van deelname aan de presidentsverkiezingen in 2018. In de zomer vorig jaar werd hij gevangengezet na een oproep tot massale oppositieprotesten in Moskou, die tienduizenden mensen op de been bracht.

Meer uit Buitenland

Trump bevestigt uitstel heffingen tegen EU tot 9 juli

MORRISTOWN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump bevestigt dat zijn beloofde handelstarieven tegen de Europese Unie tot 9 juli gepauzeerd blijven, terwijl de handelsbesprekingen voortduren.

15 minuten geleden
Israël: meer hulptransporten bereiken Gazastrook

TEL AVIV (ANP/DPA) - Bijna een week na het einde van Israëls blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook zijn volgens het land opnieuw goederen aangekomen in het belegerde gebied. Ruim honderd vrachtwagens met onder meer meel en andere voedingsmiddelen zijn zondag de kuststrook binnengereden, aldus de Israëlische autoriteiten.

4 uur geleden
Von der Leyen belt met Trump over handelsovereenkomst

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft zondag gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Om een goed akkoord te bereiken tussen beide handelsblokken is tot 9 juli tijd nodig, schrijft Von der Leyen. Ze zegt dat het een "goed gesprek" was.

4 uur geleden
Bijna 40 procent van de Surinaamse kiezers heeft gestemd

PARAMARIBO (ANP) - Met ruim vier uur te gaan hebben in Suriname 154.068 mensen gestemd. Dat is 39,52 procent van de bijna 400.000 stemgerechtigden. De wachttijden zijn lang, maar de sfeer is ontspannen. De situatie wordt op de voet gevolgd door waarnemers van politieke partijen.

7 uur geleden
Twee medewerkers Rode Kruis gedood in Gaza

GAZASTAD (ANP/AFP) - Twee medewerkers van het Rode Kruis zijn zaterdag in de Gazastrook gedood tijdens aanvallen op hun huis. Dat heeft het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) zondag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Justitie onderzoekt claim verantwoordelijkheid stroomuitval Cannes

GRASSE/DRAGUIGNAN (ANP) - Een anoniem bericht van mensen die zich "bende van anarchisten" noemen claimt de verantwoordelijkheid voor de massale stroomuitval dit weekeinde in een Franse kuststrook bij Cannes, Antibes en Nice. Justitie in de getroffen departementen onderzoekt de claim op een ultralinkse site, aldus Franse media.

8 uur geleden
Duitse buitenlandminister wil extra sancties tegen Rusland

BERLIJN (ANP/RTR) - Het Westen moet Rusland nieuwe sancties opleggen na de laatste golf van luchtaanvallen op Oekraïne. Dat heeft de Duitse buitenlandminister Johann Wadephul zondag gezegd tegen de ARD.

8 uur geleden