Kremlin bevestigt dat EU-lidmaatschap Oekraïne zaak van Kiev is
MOSKOU (ANP/AFP) - Een eventueel Oekraïens lidmaatschap van de Europese Unie is een "binnenlandse aangelegenheid" van Oekraïne en Europa. De Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zei dit in een reactie op het besluit van de unie om Oekraïne de status van kandidaat-lidstaat te geven. "Het zijn Europese binnenlandse zaken en voor ons is het belangrijk dat die niet nóg meer problemen voor ons veroorzaken", aldus de woordvoerder.
Hij zei dat het hoe dan ook erg moeilijk is om de betrekkingen tussen Rusland en de EU nog verder te verslechteren.
Rusland valt sinds 24 februari Oekraïne aan na jaren van strijd in het oosten van Oekraïne tussen pro-Russische milities enerzijds en ultranationalistische Oekraïense milities en het Oekraïense leger anderzijds. In de ogen van Moskou is die strijd een gevolg van een "staatsgreep" van de VS en de EU in Kiev in 2014. Daarmee werd een gekozen pro-Russische president afgezet en braken in bepaalde regio's in Oekraïne opstanden uit. De grootste zorg van het Kremlin was dat Oekraïne lid zou worden van de NAVO. De aanval op Oekraïne lijkt dat plan te hebben gesmoord.
De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov beklemtoonde vrijdag de achterdocht jegens de NAVO en de EU. Hij zei dat het lijkt alsof die twee naar een coalitie streven om een oorlog tegen Rusland te beginnen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
40 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
3 uur geleden