Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin beschuldigt Oekraïne van aanval op aardgasterminal

Kremlin beschuldigt Oekraïne van aanval op aardgasterminal

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt Oekraïne van een aanval op een Russische aardgasterminal aan de Oostzee. Door die vermeende aanval van zondag ontstond een grote brand. Er zijn volgens de lokale autoriteiten geen slachtoffers gevallen.

"Het regime in Kyiv blijft zijn beestachtige gezicht tonen. Ze vallen civiele infrastructuur aan, mensen", aldus een woordvoerder van het Kremlin tegen verslaggevers. Hij zegt dat het ministerie van Defensie alle benodigde maatregelen tegen dergelijke aanvallen neemt.

Lokale autoriteiten melden dat de brand maandag is geblust. De terminal van Novatek, Ruslands grootste exporteur van vloeibaar gemaakt aardgas (lng), staat in de westelijke havenstad Oest-Loega. De faciliteit ligt dicht bij de grens met Estland en op ruim 850 kilometer van Oekraïne.

Doelwit

Novatek verklaarde zondag dat de brand was veroorzaakt door een "externe factor", zonder in detail te treden, en dat een deel van het werk was stilgelegd. Volgens de regionale gouverneur kon het personeel geëvacueerd worden en vielen er geen gewonden. De aardgasterminal was volgens Oekraïense media het jongste doelwit van Oekraïense drones.

Oekraïne voerde vorige week aanvallen uit op twee oliedepots in Rusland. Een daarvan ligt in de regio Leningrad, waarin ook de aardgasterminal ligt.

Meer uit Buitenland

Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

40 minuten geleden
Netanyahu claimt dat Iran op punt van instorten staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.

58 minuten geleden
Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

2 uur geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

3 uur geleden
Rusland spaart wapens op voor komende strijd, waarschuwt Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.

3 uur geleden
Spanje krijgt miljoenen van Brussel voor Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.

3 uur geleden
Minister: Israël zet geen Gazanen gedwongen uit

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.

3 uur geleden