Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin analyseert uitkomst gesprek met VS

Kremlin analyseert uitkomst gesprek met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De uitkomst van het gesprek met de Amerikanen van maandag wordt nog geanalyseerd, meldt het Kremlin. Volgens woordvoerder Dmitri Peskov zal de inhoud van de discussies over een staakt-het-vuren in Oekraïne geheim blijven, omdat het zou gaan om "technische onderhandelingen die tot in de details gaan".

Delegaties van beide landen kwamen samen in Saudi-Arabië om over een gedeeltelijk of volledig bestand te praten. Een Oekraïense afvaardiging sprak zondag al met de Amerikanen in Riyad. Volgens Oekraïense bronnen vindt dinsdag een nieuw overleg plaats met de Amerikanen om de uitkomst van de eerdere gesprekken te bespreken.

De gesprekken in Riyad volgen op een telefoongesprek tussen de presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump. Poetin zegde daarin toe dertig dagen geen Oekraïense energievoorzieningen aan te vallen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky deed een dag later hetzelfde. In Riyad wordt gesproken over de details en of het bestand kan worden uitgebreid tot onder meer de scheepvaart op de Zwarte Zee.

Verenigde Naties

Volgens het Kremlin is er nog geen concrete datum waarop de gesprekken verdergaan. Ook zouden er geen plannen zijn voor een nieuw gesprek tussen Poetin en Trump, maar dat kan op korte termijn georganiseerd worden.

Eerder op de dag suggereerde een lid van de Russische delegatie dat de Verenigde Naties betrokken moeten worden bij volgende gesprekken met de Amerikanen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: Russische aanval met recordaantal van 539 drones

KYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.

2 uur geleden
Migrant Abrego gemarteld in beruchte gevangenis El Salvador

MARYLAND (ANP/AFP) - Kilmar Abrego, die door de VS onterecht naar El Salvador werd gedeporteerd en vervolgens werd teruggehaald, is in de gevangenis in El Salvador mishandeld en gemarteld. Dat hebben zijn advocaten bekendgemaakt.

3 uur geleden
Trump trapt viering 250 jaar onafhankelijkheid af in Iowa

DES MOINES (ANP) - Tijdens een toespraak in de Amerikaanse staat Iowa vierde president Donald Trump donderdag dat zijn grote uitgavenwet is aangenomen. Trump trapte in Des Moines het feestjaar voor 250 jaar Amerikaanse onafhankelijkheid af. Hij noemde de wet een "fenomenale overwinning" voor de VS.

5 uur geleden
Migrant Abrego gemarteld in beruchte gevangenis El Salvador

MARYLAND (ANP) - Kilmar Abrego, die door de VS onterecht naar El Salvador werd gedeporteerd en vervolgens werd teruggehaald, is in de gevangenis in El Salvador mishandeld en gemarteld. Dat hebben zijn advocaten bekendgemaakt.

5 uur geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv

Kyiv (ANP/BLOOMBERG) - Kort nadat de Russische president Vladimir Poetin met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne had gebeld, heeft Rusland een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.

6 uur geleden
3500 jaar oude stad ontdekt in Peru

BARRANCA (ANP) - Archeologen hebben in Peru een 3500 jaar oude stad ontdekt die waarschijnlijk functioneerde als handelscentrum. De stad verbond culturen aan de Pacifische kust met de Andes en het Amazonegebied.

6 uur geleden
Hof: VS mogen migranten in Djibouti naar Zuid-Soedan uitzetten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van president Donald Trump groen licht gegeven om een groep migranten die wordt vastgehouden op een Amerikaanse militaire basis in Djibouti naar Zuid-Soedan te deporteren.

6 uur geleden