Kredietverstrekker huursector VS in de fout bij risicocontroles
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse bank die veel geld uitleent aan beleggers in commercieel vastgoed, New York Community Bancorp (NYCB), is in de problemen geraakt. Het bedrijf heeft ontdekt dat interne controles op risico's rond kredieten niet op orde zijn. Ook ziet het bedrijf zich genoodzaakt een afschrijving van 2,4 miljard dollar (2,2 miljard euro) te doen op transacties uit het verleden.
NYCB spreekt van aanzienlijke "zwaktes" die het resultaat waren van "ineffectieve toezichts-, risicobeoordelings- en controleactiviteiten". In een bij beursautoriteit SEC ingediende melding zegt het bedrijf ook dat het jaarverslag niet op tijd af zal zijn door de problemen. Topman Thomas Cangemi stapt per direct op. Alessandro DiNello, die al voorzitter was van de raad van bestuur, is zijn opvolger.
Beleggers schrokken van het nieuws. In de zogeheten voorbeurshandel verloor NYCB vrijdagmiddag zo'n 28 procent.
Zorgen over huurbeperkingen
Eind januari joeg NYCB beleggers ook al schrik aan. De bank maakte bekend fors meer geld apart te zetten om mogelijke problemen met leningen aan verhuurders van appartementen op te vangen. Sindsdien maken beleggers in regionale banken zich zorgen over de gevolgen van strengere huurbeperkingen in New York, die sinds 2019 van kracht zijn, op de financiële gezondheid van grote huurbazen.
NYCB is erg gevoelig voor ontwikkelingen in die sector. Het bedrijf heeft zo'n 37 miljard dollar aan leningen uitstaan bij verhuurders van appartementen.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
35 minuten geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.
1 uur geledenSINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.
1 uur geledenSINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
19 uur geleden