Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietstatus Rusland verslechtert volgens Moody's in rap tempo

Kredietstatus Rusland verslechtert volgens Moody's in rap tempo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De kredietwaardigheid van Rusland is in enkele dagen tijd nog verder teruggelopen, nu het Westen het land steeds meer de rug toekeert vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarop wijst het toonaangevende ratingbureau Moody's dat de status van Rusland onlangs al tot junk verlaagde.

Bij de firma gaat het oordeel nu van B3 naar Ca, wat betekent dat het risico op wantbetalingen nu nog groter wordt geacht. De afwaardering hangt volgens een verklaring van Moody's samen met "ernstige zorgen" over de bereidheid en het vermogen van Rusland om verplichtingen ten aanzien van schulden na te komen.

Enkele uren voor het besluit van Moody's ondertekende de Russische president Vladimir Poetin nog een decreet dat de Russische regering en Russische bedrijven toestaat om buitenlandse schuldeisers in roebels af te rekenen. De Russische munt is afgelopen week echter fors in waarde gedaald.

Kredietbeoordelaars als Moody's en Fitch hadden de rating van Rusland onlangs al verlaagd vanwege de internationale sancties die door het Westen aan Rusland zijn opgelegd als reactie op de invasie van Oekraïne. Het was niet de eerste keer dat Rusland werd afgewaardeerd tot junk. Moody's en S&P namen begin 2015 beide soortgelijke stappen nadat de annexatie van de Krim en de kelderende olieprijzen een valutacrisis in Rusland veroorzaakten.

Meer uit Financieel

Californië klaagt Trump aan om blokkeren verbod op benzineauto's

SACRAMENTO (ANP/AFP) - Californië heeft de regering-Trump aangeklaagd omdat de Amerikaanse president een wet van de staat blokkeert die vanaf 2035 benzineauto's verbiedt. Volgens de Californische procureur-generaal Rob Bonta is die beslissing van het Witte Huis illegaal.

28 minuten geleden
Oracle maakt goede sier met cijfers op licht hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met bescheiden winsten gesloten. Bemoedigende kwartaalcijfers van softwareconcern Oracle wakkerden optimisme aan over groei van de AI-sector, waar ook andere techbedrijven van profiteerden. Tegelijkertijd speelden op de markten zorgen over handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en veel andere landen.

1 uur geleden
Duitse toezichthouder blokkeert verkoop Duitse slachthuizen Vion

BONN (ANP) - Een Duitse markttoezichthouder heeft de verkoop van drie Duitse slachthuizen van de Nederlandse vleesverwerker Vion aan branchegenoot Tönnies verboden. Dat laatste bedrijf zou door de aankoop van de abattoirs in bepaalde Zuid-Duitse regio's een te machtige positie krijgen.

1 uur geleden
Gasexpert IEA: overheid moet steun energiecrisis al voorbereiden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de rest van de Europese Unie zouden zich beter kunnen voorbereiden op een mogelijke nieuwe energiecrisis. Bijvoorbeeld door ervoor te zorgen dat ze van tevoren al weten aan welke huishoudens ze dan financiële steun willen bieden. Dit vindt Dennis Hesseling, hoofd gas-, steenkool- en elektriciteitsmarkten bij het International Energy Agency (IEA).

3 uur geleden
Trump hint op aanpassing immigratiebeleid om zorgen ondernemers

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt zijn immigratiebeleid aan te passen omdat ondernemers zorgen hebben geuit over het tekort aan arbeidskrachten. In een socialemediabericht meldt hij dat boeren en horecaondernemers bij hem hebben geklaagd dat ze personeel missen na de vele aanhoudingen die immigratiedienst ICE uitvoert.

3 uur geleden
Trump waarschuwt voor hogere importheffingen op auto's

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft donderdag gewaarschuwd dat hij de importheffingen op auto's binnenkort mogelijk verder gaat verhogen. "Hoe hoger je gaat, hoe waarschijnlijker het is dat ze hier een fabriek bouwen", aldus de Amerikaanse president.

3 uur geleden
China wil alle heffingen op Afrikaanse export schrappen

CHANGSHA (ANP/RTR) - China wil alle heffingen op export uit Afrika afschaffen. "China staat klaar om kwaliteitsproducten uit Afrika op de Chinese markt te verwelkomen", aldus het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. Vooral middeninkomenslanden op het continent kunnen van een dergelijke handelsovereenkomst profiteren.

5 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!