Kredietbeoordelaar ziet 2024 zonniger in voor economie Nederland
DEN HAAG (ANP) - Ratingbureau S&P Global voorziet dat de Nederlandse economie vanaf volgend jaar gaat aantrekken, ondersteund door een sterkere binnenlandse vraag. Volgens de toonaangevende kredietbeoordelaar krijgt de economie een impuls van de krappe arbeidsmarkt en een herstel van de koopkracht van huishoudens.
Consumenten krijgen weer meer te besteden naarmate de inflatie afneemt. S&P Global heeft becijferd dat de economische groei tussen 2024 en 2026 uitkomt op gemiddeld 1,4 procent. Voor dit jaar is dat naar verwachting een plusje van 0,5 procent. "De krappe financiële omstandigheden en de zwakkere externe vraag zullen dit jaar de economische activiteit drukken", staat in een rapport.
Toch zijn de deskundigen van het Amerikaanse kantoor wel te spreken over ons land. "Nederland is de vijfde economie van de Europese Unie, met de grootste zeehaven en een breed scala aan handelspartners. Het is een rijke, open, gediversifieerde en concurrerende economie."
Hoogst mogelijk
S&P Global verwacht wel dat er na de verkiezingen in november een coalitieregering zal worden gevormd die de beleidsvorming zou kunnen blijven bemoeilijken. "Een gefragmenteerd politiek landschap zal de beleidsvorming op de korte termijn belemmeren."
De kredietbeoordelaar handhaaft de 'AAA/A-1+'-status van Nederland, een van de hoogst mogelijke categorieën van kredietwaardigheid.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
3 uur geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.
4 uur geleden