Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietbeoordelaar ziet 2024 zonniger in voor economie Nederland

Kredietbeoordelaar ziet 2024 zonniger in voor economie Nederland

DEN HAAG (ANP) - Ratingbureau S&P Global voorziet dat de Nederlandse economie vanaf volgend jaar gaat aantrekken, ondersteund door een sterkere binnenlandse vraag. Volgens de toonaangevende kredietbeoordelaar krijgt de economie een impuls van de krappe arbeidsmarkt en een herstel van de koopkracht van huishoudens.

Consumenten krijgen weer meer te besteden naarmate de inflatie afneemt. S&P Global heeft becijferd dat de economische groei tussen 2024 en 2026 uitkomt op gemiddeld 1,4 procent. Voor dit jaar is dat naar verwachting een plusje van 0,5 procent. "De krappe financiële omstandigheden en de zwakkere externe vraag zullen dit jaar de economische activiteit drukken", staat in een rapport.

Toch zijn de deskundigen van het Amerikaanse kantoor wel te spreken over ons land. "Nederland is de vijfde economie van de Europese Unie, met de grootste zeehaven en een breed scala aan handelspartners. Het is een rijke, open, gediversifieerde en concurrerende economie."

Hoogst mogelijk

S&P Global verwacht wel dat er na de verkiezingen in november een coalitieregering zal worden gevormd die de beleidsvorming zou kunnen blijven bemoeilijken. "Een gefragmenteerd politiek landschap zal de beleidsvorming op de korte termijn belemmeren."

De kredietbeoordelaar handhaaft de 'AAA/A-1+'-status van Nederland, een van de hoogst mogelijke categorieën van kredietwaardigheid.

Meer uit Financieel

Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

21 minuten geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

34 minuten geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

1 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

2 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

2 uur geleden
Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

DEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.

3 uur geleden
Trump houdt deze week eerste gesprekken voor nieuwe Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.

6 uur geleden