Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietbeoordelaar Moody's positiever over Nederlandse banken

Kredietbeoordelaar Moody's positiever over Nederlandse banken

LONDEN (ANP) - Kredietbeoordelaar Moody's is positiever over de vooruitzichten voor de Nederlandse bankensector. Volgens de firma nemen risico's die door de coronacrisis werden veroorzaakt geleidelijk af en hebben veel banken werk gemaakt van het aanvullen van buffers, om eventuele verliezen op leningen die mogelijk niet worden terugbetaald op te vangen.

Volgens Moody's zijn de maatregelen die banken hebben genomen goed genoeg om de kredietwaardigheid van de banken een jaar tot anderhalf jaar te beschermen. Daarbij denkt Moody's dat banken hun winstgevendheid licht kunnen opvoeren, nu kosten voor kredietverliezen dalen.

Daarbij speelt wel mee dat banken aanhoudend last hebben van de lage rentes. In Nederland is daarnaast volgens de kredietbeoordelaar structureel sprake van zwakke kredietvolumes.

Vooruitzichten verbeteren

Moody's benadrukt dat de vooruitzichten voor de Nederlandse economie verbeteren. Zo zal na de krimp van 4,5 procent vorig jaar dit jaar sprake zijn van 2,2 procent groei, gevolgd door 2 procent volgend jaar.

De relatief hoge schulden in de private sector en de sterk oplopende huizenprijzen maken Nederland volgens Moody's wel kwetsbaar voor economische neergang. Daarbij geldt voor banken dat de winst gedrukt wordt door de voortdurende inspanningen en investeringen die moeten worden gedaan in innovaties, maar ook met betrekking tot het naleven van de regels.

Alles bij elkaar ging de prognose voor het Nederlandse bankwezen naar stabiel van negatief. Dat gold ook voor de bankensector in België, Denemarken, Frankrijk, Italië en Spanje.

Meer uit Financieel

Webwinkel Zalando verlaagt groeiverwachting voor 2026

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.

12 minuten geleden
Fors meer winst voor olieconcern Saudi Aramco

RIYAD (ANP) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het tweede kwartaal een flink hogere winst behaald door de sterk gestegen olieprijzen door de Iranoorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz. Saudi Aramco omzeilt die blokkade door olie te transporteren via een pijplijn naar de Rode Zee.

28 minuten geleden
Winst Lufthansa keldert door brandstofkosten en stakingen

FRANKFURT (ANP) - Hoge brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten en stakingen hebben het afgelopen kwartaal een negatieve impact gehad op de financiële resultaten van Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern zag de winst kelderen.

36 minuten geleden
Vastgoedjournaal komt onder een dak met Cobouw en Distrifood

ZEIST (ANP) - VMN media heeft Vastgoedjournaal overgenomen. Daardoor komt het vastgoedvakblad onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw, Distrifood en Misset Horeca.

55 minuten geleden
ING: iets meer nieuwe huizen opgeleverd in 2026 en 2027

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.

4 uur geleden
Wall Street sluit flink hoger door techrally en dalende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.

9 uur geleden
Democratische staten spannen zaak aan tegen Trump om heffingen

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.

10 uur geleden