Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krapte op de woningmarkt in Zeeland: ‘Het einde is nog niet in zicht’

Krapte op de woningmarkt in Zeeland: ‘Het einde is nog niet in zicht’

MIDDELBURG - Het NVM-woningaanbod was aan het eind van het vierde kwartaal 2021 nog slechts 15.600 woningen. Dat is 33% minder dan in 2020 en een dieptepunt in de meethistorie van de branchevereniging. Ook op Walcheren is het aanbod nog steeds schaars en blijven de woningprijzen stijgen, merkt ook Martin Maranus, van M2 Makelaars.

“Het einde is nog niet in zicht hoor”, antwoord Maranus op de vraag wat de prognoses zijn voor de huizenmarkt in 2022. “Ik las gisteren in een vakblad dat economen van ABN Amro voor dit jaar een landelijke stijging van de huizenprijzen voorzien van 12,5%. Ze verwachten dat de prijzen in Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland het hardst zullen stijgen, namelijk met 17%. Ondertussen blijft het aanbod van woningen in heel Zeeland laag. Ik zie ontwikkelingen die ik in 20 jaar makelaardij nog niet eerder zag. De kleine hoeveelheid huizen die wél op de markt komt is vaak binnen twee weken verkocht, en maar al vaak boven de vraagprijs. Dat is sinds twee jaar eerder regel dan uitzondering. Die krapte op de markt is voor veel kopers natuurlijk erg frustrerend. Het is gewoon balen als je steeds maar weer vrij neemt voor een bezichtiging en dan keer op keer misgrijpt.”

Maranus onderkent dat de hoogspanning op de woningmarkt een lastig thema is. “Er wordt geroepen dat er snel 100.000 huizen extra gebouwd moeten worden in Nederland, maar de vraag is nog maar of dat gaat lukken. De schaarste houdt nog wel even aan. Maar er zijn ook mooie ontwikkelingen. Zo vind ik het wel opvallend hoe goed de ‘marktvibes’ nu zijn in Vlissingen. Die stad is echt een inhaalslag aan het maken. Mensen willen er weer wonen. De prijzen zijn overal fors, ook daar, dat is waar. Misschien stagneert dat een beetje als de rente minder laag wordt. Maar er zijn meer factoren. Projectontwikkelaars krijgen wel eens verwijten over de hoge huizenprijzen, maar de prijzen van bouwmaterialen zijn bijvoorbeeld ook enorm gestegen. Dat moet toch worden doorberekend. Voor de korte termijn voorzie ik, wat dat betreft, nog geen grote veranderingen.

Meer uit Middelburg

Snelle arrestatie na overval restaurant Dishoek; Vlissinger opgepakt

DISHOEK - In Dishoek is zondagavond een restaurant overvallen. De politie wist kort na de melding een man uit Vlissingen aan te houden als verdachte.

2 uur geleden
Zeeuws Kampioenschap Tegelwippen bij museum Terra Maris in Oostkapelle

OOSTKAPELLE - Dinsdag 26 augustus tussen 13.30 en 15.30 uur vindt het Zeeuws Kampioenschap Tegelwippen plaats bij museum Terra Maris in Oostkapelle. 

17 uur geleden
Schipper aangehouden na dronken besturen van plezierjacht

ARNEMUIDEN- De schipper van een plezierjacht  is zaterdagavond in de haven van Arnemuiden aangehouden door de politie. Dit gebeurde nadat zij een melding had ontvangen dat een plezierjacht een aanvaring had gehad en de schipper dronken zou zijn. De 58-jarige man uit Middelburg moest een blaastest afleggen. Uit het resultaat bleek dat hij inderdaad teveel gedronken had. De man is vervolgens aangehouden voor artikel 27 van de Scheepvaartverkeerswet en overgebracht naar het politiebureau. De schipper verzette zich bij zijn aanhouding. Op het politiebureau bleek uit een ademanalyse dat hij bijna vijf keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn adem had. 

20 uur geleden
Grote brand verwoest twee vrachtwagens en een container bij bedrijf aan Ampereweg

MIDDELBURG- Op het terrein van transportbedrijf Wielemaker, op bedrijventerrein Arnestein aan de Ampereweg, zijn zaterdagavond twee vrachtwagens en een container in vlammen opgegaan. Meerdere eenheden van de brandweer gingen ter plaatse. Er werd opgeschaald naar grote brand. Bij de brand kwam veel rook vrij.

23 uur geleden
Koudekerke viert zaterdag ‘Zomerfeest van KOU’

KOUDEKERKE - Op het Dorpsplein in Koudekerke begint zaterdag om 13.00 uur het 'Zomerfeest van KOU'.

2 dagen geleden
Gratis muziekfestival Middelburg blijft: De Spot organiseert Abdij Zomeravonden

MIDDELBURG - De laatste week van augustus wordt de nazomer gevierd op het Abdijplein in Middelburg. Poppodium de Spot is blij om de muziekprogrammering op het Abdijplein in leven te houden. Onder de nieuwe naam 'Abdij Zomeravonden' organiseert De Spot dit festival met livemuziek, picknick én gratis toegang. Abdij Zomeravonden vindt plaats van 25 tot en met 31 augustus. Het plein is iedere avond vanaf 19.00 uur geopend en om 20.00 uur begint het muziekprogramma.

2 dagen geleden
Slot zomeravondconcerten stadhuiscarillon Veere

VEERE - Zaterdagavond klinkt het vijfde carillonconcert in Veere. Gastbeiaardier Gijsbert Kok laat vanaf 19.00 uur een mooi programma klinken vanaf de stadhuistoren.

2 dagen geleden