
Krant: Waltz verwarde nummer journalist met dat van woordvoerder
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Mike Waltz dacht medio maart een veiligheidswoordvoerder te hebben toegevoegd aan een Signal-groepschat over plannen voor Amerikaanse aanvallen in Jemen, maar voegde onbedoeld een journalist toe. Dat schrijft de krant The Guardian op basis van drie personen die op de hoogte zijn van een Witte Huis-onderzoek naar de kwestie.
Blijkbaar werd maanden voor de uitgelekte groepschat, nog tijdens de Amerikaanse verkiezingscampagne, een e-mail van de Atlantic-journalist Jeffrey Goldberg doorgestuurd naar de toenmalige woordvoerder van Donald Trump, Brian Hughes. Die kopieerde de inhoud van Goldbergs e-mail, inclusief het handtekeningblok met Goldbergs telefoonnummer, in een sms-bericht dat hij naar Waltz stuurde. Goldberg had verzocht om een reactie over een kwestie die tijdens de campagne speelde.
Waltz belde Goldberg uiteindelijk niet, maar bewaarde onbedoeld Goldbergs nummer onder de contactkaart van Hughes, die inmiddels woordvoerder is van de nationale veiligheidsraad, aldus The Guardian. Volgens het Witte Huis sloeg Waltz per ongeluk het nummer op toen het algoritme van zijn iPhone een update van een bestaand contact suggereerde, in dit geval dat van Hughes, zo blijkt volgens The Guardian uit het onderzoek.
Op 13 maart wilde Waltz Hughes toevoegen aan de Signal-groepschat genaamd 'Houthi PC small group', maar voegde Goldberg toe. Die publiceerde later over de chat, toen de besproken aanvallen al waren uitgevoerd. Donderdag werd bekend dat ook het Amerikaanse ministerie van Defensie een onderzoek naar de kwestie heeft geopend.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is tevreden over het gesprek dat hij vrijdag voerde met de Amerikaanse president Donald Trump. "Het was waarschijnlijk het beste gesprek dat we tot nu toe hebben gevoerd, en ook het productiefste", zei hij in een videoboodschap.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd: the America Party. De voormalige bondgenoot van president Donald Trump vroeg vrijdag, op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag, zijn volgers in een poll op X of zij een nieuwe partij wilden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
7 uur geledenGAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
10 uur geleden