Krant: Trump vraagt Poetin om oorlog niet te laten escaleren
WASHINGTON (ANP) - De onlangs als Amerikaanse president gekozen Donald Trump heeft er bij de Russische president Vladimir Poetin op aangedrongen de oorlog in Oekraïne niet te laten escaleren. Dat meldt The Washington Post, onder verwijzing naar mensen die bekend zijn met de inhoud van het gesprek. De twee spraken elkaar donderdag telefonisch.
In het gesprek liet Trump ook weten interesse te hebben in een vervolggesprek om een "snelle oplossing van de oorlog in Oekraïne" te bespreken, aldus de krant.
Trump sprak woensdag met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, een gesprek waaraan ook de Amerikaanse ondernemer Elon Musk deelnam. In dat gesprek zei de 'president-elect' dat hij Oekraïne zal steunen, zonder in details te treden.
Eerder zondag gaf het Kremlin aan dat het voorzichtig positief is over hoe Trump zich zal opstellen in de oorlog in Oekraïne, waar Rusland in 2022 is binnengevallen. "De signalen zijn positief", zei Kremlinwoordvoerder Dmitry Peskov in een interview. Rusland is nog terughoudend omdat niet duidelijk is hoe Trump zal handelen als hij daadwerkelijk weer president is.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
4 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
15 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
15 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
17 uur geleden