Krant: Trump vraagt Poetin om oorlog niet te laten escaleren
WASHINGTON (ANP) - De onlangs als Amerikaanse president gekozen Donald Trump heeft er bij de Russische president Vladimir Poetin op aangedrongen de oorlog in Oekraïne niet te laten escaleren. Dat meldt The Washington Post, onder verwijzing naar mensen die bekend zijn met de inhoud van het gesprek. De twee spraken elkaar donderdag telefonisch.
In het gesprek liet Trump ook weten interesse te hebben in een vervolggesprek om een "snelle oplossing van de oorlog in Oekraïne" te bespreken, aldus de krant.
Trump sprak woensdag met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, een gesprek waaraan ook de Amerikaanse ondernemer Elon Musk deelnam. In dat gesprek zei de 'president-elect' dat hij Oekraïne zal steunen, zonder in details te treden.
Eerder zondag gaf het Kremlin aan dat het voorzichtig positief is over hoe Trump zich zal opstellen in de oorlog in Oekraïne, waar Rusland in 2022 is binnengevallen. "De signalen zijn positief", zei Kremlinwoordvoerder Dmitry Peskov in een interview. Rusland is nog terughoudend omdat niet duidelijk is hoe Trump zal handelen als hij daadwerkelijk weer president is.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
31 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
2 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
4 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
11 uur geleden