Krant: Trump vraagt Poetin om oorlog niet te laten escaleren
WASHINGTON (ANP) - De onlangs als Amerikaanse president gekozen Donald Trump heeft er bij de Russische president Vladimir Poetin op aangedrongen de oorlog in Oekraïne niet te laten escaleren. Dat meldt The Washington Post, onder verwijzing naar mensen die bekend zijn met de inhoud van het gesprek. De twee spraken elkaar donderdag telefonisch.
In het gesprek liet Trump ook weten interesse te hebben in een vervolggesprek om een "snelle oplossing van de oorlog in Oekraïne" te bespreken, aldus de krant.
Trump sprak woensdag met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, een gesprek waaraan ook de Amerikaanse ondernemer Elon Musk deelnam. In dat gesprek zei de 'president-elect' dat hij Oekraïne zal steunen, zonder in details te treden.
Eerder zondag gaf het Kremlin aan dat het voorzichtig positief is over hoe Trump zich zal opstellen in de oorlog in Oekraïne, waar Rusland in 2022 is binnengevallen. "De signalen zijn positief", zei Kremlinwoordvoerder Dmitry Peskov in een interview. Rusland is nog terughoudend omdat niet duidelijk is hoe Trump zal handelen als hij daadwerkelijk weer president is.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.
1 minuut geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
5 uur geleden