Krant: Trump vraagt Poetin om oorlog niet te laten escaleren
WASHINGTON (ANP) - De onlangs als Amerikaanse president gekozen Donald Trump heeft er bij de Russische president Vladimir Poetin op aangedrongen de oorlog in Oekraïne niet te laten escaleren. Dat meldt The Washington Post, onder verwijzing naar mensen die bekend zijn met de inhoud van het gesprek. De twee spraken elkaar donderdag telefonisch.
In het gesprek liet Trump ook weten interesse te hebben in een vervolggesprek om een "snelle oplossing van de oorlog in Oekraïne" te bespreken, aldus de krant.
Trump sprak woensdag met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, een gesprek waaraan ook de Amerikaanse ondernemer Elon Musk deelnam. In dat gesprek zei de 'president-elect' dat hij Oekraïne zal steunen, zonder in details te treden.
Eerder zondag gaf het Kremlin aan dat het voorzichtig positief is over hoe Trump zich zal opstellen in de oorlog in Oekraïne, waar Rusland in 2022 is binnengevallen. "De signalen zijn positief", zei Kremlinwoordvoerder Dmitry Peskov in een interview. Rusland is nog terughoudend omdat niet duidelijk is hoe Trump zal handelen als hij daadwerkelijk weer president is.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
25 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
1 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
8 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
15 uur geleden