Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: politieman betrokken bij Nederlands-Duitse drugsruzie

Krant: politieman betrokken bij Nederlands-Duitse drugsruzie

BONN (ANP) - Een Duitse politieman wordt ervan beschuldigd dat hij heeft samengewerkt met drugscriminelen, meldt Kölner Stadt-Anzeiger. Volgens de krant heeft hij ook gezocht naar Nederlanders die betrokken zouden zijn bij de drugshandel en rond Keulen strijden met Duitse dealers.

De politieman uit Bonn wordt in verband gebracht met de Algerijns-Duitse Aymen G, schrijft de Kölner Stadt-Anzeiger. Die zou ruzie hebben gekregen met Nederlandse drugscriminelen over een gestolen partij cannabis van honderden kilo's. Die ruzie zou weer aan de basis liggen van allerlei gewelddadige wraakacties, waaronder ontvoeringen en ontploffingen in westelijk Duitsland.

Volgens de krant had G. een filmpje gemaakt waarin de namen genoemd werden van mensen die bij de drugsruzie betrokken waren. Dat filmpje moest dienen als een verzekering, mocht G. of zijn familie iets overkomen. De politieman zou bij dat filmpje betrokken zijn. De politieman zou ook in de politiesystemen gezocht hebben naar mensen die bij de Nederlandse bende zouden horen.

Justitie bevestigt in de krant dat de politieman wordt beschuldigd van het verstoren van de rechtsgang, omkoping en schending van het ambtsgeheim. De politie in Bonn zegt dat hij afgelopen donderdag op non-actief is gesteld. De autoriteiten kwamen de politieman op het spoor door een telefoontap bij G.

Meer uit Buitenland

Autobom ontploft voor huis van bekende Italiaanse journalist

POMEZIA (ANP/AFP/RTR) - De auto van de bekende Italiaanse journalist Sigfrido Ranucci is voor zijn huis ontploft door een autobom. De journalist werkt voor het bekendste onderzoeksjournalistiekprogramma van Italië en wordt al jaren beveiligd. Politici, onder wie de Italiaanse premier Giorgia Meloni, veroordelen de daad. Bij de explosie vielen geen doden of gewonden.

21 minuten geleden
Zelensky praat in Washington met wapenbouwers

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Washington gesproken met twee grote wapenproducenten. Hij ging om tafel met Raytheon, dat Patriot- en Tomahawkraketten produceert. Ook sprak hij met vertegenwoordigers van Lockheed Martin, schrijft hij op X.

37 minuten geleden
Orbán praat vrijdag met Poetin 'over vrede'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán spreekt naar eigen zeggen later deze vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin. Het gesprek "zal gaan over vrede", zei Orbán op de staatsradio.

53 minuten geleden
Militair leider Madagaskar beëdigd als president

ANTANANARIVO (ANP/RTR/AFP) - De militaire leider van Madagaskar, Michael Randrianirina, is beëdigd als president. Het leger nam deze week de macht over op het eiland na grote jongerenprotesten tegen de regering, waarbij president Andry Rajoelina het land ontvluchtte.

1 uur geleden
10 miljoen hommels dreigen uit Nederland te verdwijnen

VORDEN (ANP) - Ongeveer 10 miljoen hommels dreigen uit Nederland te verdwijnen. Dat meldt de Bijenstichting op basis van het nieuwste rapport van de Internationale Unie voor Natuurbescherming. Het rapport concludeert dat 20 procent van de Europese hommelsoorten op de rode lijst van bedreigde soorten staat.

3 uur geleden
Japanse oud-premier Murayama (101) overleden

OITA (ANP/AFP) - De voormalige premier van Japan Tomiichi Murayama is op 101-jarige leeftijd overleden, meldt de Sociaaldemocratische Partij (SDP). Een van zijn belangrijkste wapenfeiten is dat hij in 1995 excuses aanbood voor de rol van Japan in de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
VN: zwaarste klappen opwarming aarde voor 80 procent armsten

NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80 procent van de armste mensen ter wereld wordt rechtstreeks blootgesteld aan klimaatgevaren die worden verergerd door de opwarming van de aarde. Dat komt neer op ongeveer 900 miljoen mensen die een "dubbele en diep ongelijke last" dragen, waarschuwen de Verenigde Naties vrijdag.

4 uur geleden