Krant: kinderen Berlusconi dicht bij deal over zakenimperium vader
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De vijf kinderen van de voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi zijn dicht bij het bereiken van een akkoord over de verdeling van het zakenimperium van hun vader, waarvan de waarde wordt geschat op zo'n 7 miljard euro. Dat schrijft de krant Corriere della Sera, die erbij vermeldt dat de erfgenamen het testament van de dit jaar overleden Berlusconi aanvaarden zonder speciale beneficiaire aanvaarding.
Dit bekent dat de kinderen daardoor nog wel het risico lopen later met eventuele schulden van de overleden miljardair te maken te krijgen. Maar dat risico nemen ze volgens de krant voor lief omdat dat dit het proces van de verdeling van alle zakelijke belangen en de villa's en jachten van Berlusconi zou versnellen.
Het zakenimperium, met daarin ook Berlusconi's media- en communicatieconcern MFE, is ondergebracht in de houdstermaatschappij Fininvest. Sinds juni staat Berlusconi's oudste dochter Marina daar aan het roer. Zij en broer Pier Silvio breiden door het testament van hun vader hun belang in het familiebedrijf uit tot 53 procent, terwijl de jongste dochters Barbara en Eleonora en de jongste zoon Luigi de rest krijgen.
Marktaandeel
MFE, voorheen bekend als Mediaset, domineert de markt voor tv-reclame in Italië met een marktaandeel van meer dan 40 procent. Fininvest heeft ook nog een meerderheidsbelang in uitgeverij Arnoldo Mondadori Editore. Verder zit het concern onder meer in de financiële dienstverlener Banca Mediolanum en is het eigenaar van voetbalclub AC Monza.
De Italiaanse krant schat verder dat de totale waarde van Berlusconi's villa's 600 miljoen tot 700 miljoen euro bedraagt. Daarvan krijgen de kinderen ook hun deel. Eerder bleek al dat Berlusconi zowel aan zijn 53 jaar jongere partner Marta Fascina als aan zijn 73-jarige broer Paolo Berlusconi 100 miljoen euro had nagelaten. Voor een politieke bondgenoot, Marcello Dell'Utri, die ooit nog werd veroordeeld voor banden met criminele organisaties, zou de excentrieke politicus daarnaast 30 miljoen euro hebben gereserveerd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.
13 minuten geledenZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.
24 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.
1 uur geleden