Krant: kinderen Berlusconi dicht bij deal over zakenimperium vader
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De vijf kinderen van de voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi zijn dicht bij het bereiken van een akkoord over de verdeling van het zakenimperium van hun vader, waarvan de waarde wordt geschat op zo'n 7 miljard euro. Dat schrijft de krant Corriere della Sera, die erbij vermeldt dat de erfgenamen het testament van de dit jaar overleden Berlusconi aanvaarden zonder speciale beneficiaire aanvaarding.
Dit bekent dat de kinderen daardoor nog wel het risico lopen later met eventuele schulden van de overleden miljardair te maken te krijgen. Maar dat risico nemen ze volgens de krant voor lief omdat dat dit het proces van de verdeling van alle zakelijke belangen en de villa's en jachten van Berlusconi zou versnellen.
Het zakenimperium, met daarin ook Berlusconi's media- en communicatieconcern MFE, is ondergebracht in de houdstermaatschappij Fininvest. Sinds juni staat Berlusconi's oudste dochter Marina daar aan het roer. Zij en broer Pier Silvio breiden door het testament van hun vader hun belang in het familiebedrijf uit tot 53 procent, terwijl de jongste dochters Barbara en Eleonora en de jongste zoon Luigi de rest krijgen.
Marktaandeel
MFE, voorheen bekend als Mediaset, domineert de markt voor tv-reclame in Italiƫ met een marktaandeel van meer dan 40 procent. Fininvest heeft ook nog een meerderheidsbelang in uitgeverij Arnoldo Mondadori Editore. Verder zit het concern onder meer in de financiƫle dienstverlener Banca Mediolanum en is het eigenaar van voetbalclub AC Monza.
De Italiaanse krant schat verder dat de totale waarde van Berlusconi's villa's 600 miljoen tot 700 miljoen euro bedraagt. Daarvan krijgen de kinderen ook hun deel. Eerder bleek al dat Berlusconi zowel aan zijn 53 jaar jongere partner Marta Fascina als aan zijn 73-jarige broer Paolo Berlusconi 100 miljoen euro had nagelaten. Voor een politieke bondgenoot, Marcello Dell'Utri, die ooit nog werd veroordeeld voor banden met criminele organisaties, zou de excentrieke politicus daarnaast 30 miljoen euro hebben gereserveerd.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.
8 minuten geledenMODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.
38 minuten geledenAALSMEER (ANP) - Bloemen lijken in aanloop naar Moederdag iets minder populair te zijn dit jaar, maar nog steeds wel een geliefd cadeau. Dat blijkt uit cijfers van veilingbedrijf Royal FloraHolland.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
4 uur geleden