Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: kinderen Berlusconi dicht bij deal over zakenimperium vader

Krant: kinderen Berlusconi dicht bij deal over zakenimperium vader

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De vijf kinderen van de voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi zijn dicht bij het bereiken van een akkoord over de verdeling van het zakenimperium van hun vader, waarvan de waarde wordt geschat op zo'n 7 miljard euro. Dat schrijft de krant Corriere della Sera, die erbij vermeldt dat de erfgenamen het testament van de dit jaar overleden Berlusconi aanvaarden zonder speciale beneficiaire aanvaarding.

Dit bekent dat de kinderen daardoor nog wel het risico lopen later met eventuele schulden van de overleden miljardair te maken te krijgen. Maar dat risico nemen ze volgens de krant voor lief omdat dat dit het proces van de verdeling van alle zakelijke belangen en de villa's en jachten van Berlusconi zou versnellen.

Het zakenimperium, met daarin ook Berlusconi's media- en communicatieconcern MFE, is ondergebracht in de houdstermaatschappij Fininvest. Sinds juni staat Berlusconi's oudste dochter Marina daar aan het roer. Zij en broer Pier Silvio breiden door het testament van hun vader hun belang in het familiebedrijf uit tot 53 procent, terwijl de jongste dochters Barbara en Eleonora en de jongste zoon Luigi de rest krijgen.

Marktaandeel

MFE, voorheen bekend als Mediaset, domineert de markt voor tv-reclame in Italië met een marktaandeel van meer dan 40 procent. Fininvest heeft ook nog een meerderheidsbelang in uitgeverij Arnoldo Mondadori Editore. Verder zit het concern onder meer in de financiële dienstverlener Banca Mediolanum en is het eigenaar van voetbalclub AC Monza.

De Italiaanse krant schat verder dat de totale waarde van Berlusconi's villa's 600 miljoen tot 700 miljoen euro bedraagt. Daarvan krijgen de kinderen ook hun deel. Eerder bleek al dat Berlusconi zowel aan zijn 53 jaar jongere partner Marta Fascina als aan zijn 73-jarige broer Paolo Berlusconi 100 miljoen euro had nagelaten. Voor een politieke bondgenoot, Marcello Dell'Utri, die ooit nog werd veroordeeld voor banden met criminele organisaties, zou de excentrieke politicus daarnaast 30 miljoen euro hebben gereserveerd.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

5 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

5 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

6 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

7 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

9 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

11 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

12 uur geleden