Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: kinderen Berlusconi dicht bij deal over zakenimperium vader

Krant: kinderen Berlusconi dicht bij deal over zakenimperium vader

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De vijf kinderen van de voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi zijn dicht bij het bereiken van een akkoord over de verdeling van het zakenimperium van hun vader, waarvan de waarde wordt geschat op zo'n 7 miljard euro. Dat schrijft de krant Corriere della Sera, die erbij vermeldt dat de erfgenamen het testament van de dit jaar overleden Berlusconi aanvaarden zonder speciale beneficiaire aanvaarding.

Dit bekent dat de kinderen daardoor nog wel het risico lopen later met eventuele schulden van de overleden miljardair te maken te krijgen. Maar dat risico nemen ze volgens de krant voor lief omdat dat dit het proces van de verdeling van alle zakelijke belangen en de villa's en jachten van Berlusconi zou versnellen.

Het zakenimperium, met daarin ook Berlusconi's media- en communicatieconcern MFE, is ondergebracht in de houdstermaatschappij Fininvest. Sinds juni staat Berlusconi's oudste dochter Marina daar aan het roer. Zij en broer Pier Silvio breiden door het testament van hun vader hun belang in het familiebedrijf uit tot 53 procent, terwijl de jongste dochters Barbara en Eleonora en de jongste zoon Luigi de rest krijgen.

Marktaandeel

MFE, voorheen bekend als Mediaset, domineert de markt voor tv-reclame in Italiƫ met een marktaandeel van meer dan 40 procent. Fininvest heeft ook nog een meerderheidsbelang in uitgeverij Arnoldo Mondadori Editore. Verder zit het concern onder meer in de financiƫle dienstverlener Banca Mediolanum en is het eigenaar van voetbalclub AC Monza.

De Italiaanse krant schat verder dat de totale waarde van Berlusconi's villa's 600 miljoen tot 700 miljoen euro bedraagt. Daarvan krijgen de kinderen ook hun deel. Eerder bleek al dat Berlusconi zowel aan zijn 53 jaar jongere partner Marta Fascina als aan zijn 73-jarige broer Paolo Berlusconi 100 miljoen euro had nagelaten. Voor een politieke bondgenoot, Marcello Dell'Utri, die ooit nog werd veroordeeld voor banden met criminele organisaties, zou de excentrieke politicus daarnaast 30 miljoen euro hebben gereserveerd.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

33 minuten geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

1 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

2 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

3 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

3 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

6 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

6 uur geleden