
Krant: Kennedy wil gesprek Harris over functie in ruil voor steun
WASHINGTON (ANP) - Onafhankelijk presidentskandidaat Robert F. Kennedy Jr. heeft vorige week via tussenpersonen gevraagd om een ontmoeting met vicepresident Kamala Harris, bericht The Washington Post. De politicus wilde naar verluidt de mogelijkheid bespreken dat hij een functie binnen de regering van de Democrate zou krijgen in ruil voor steun aan haar campagne. Ingewijden zeggen dat Harris en haar adviseurs daar geen belangstelling voor hebben getoond.
Kennedy sprak vorige maand ook al met de Republikeins presidentskandidaat Donald Trump over een mogelijke positie in diens volgende regering, schrijft de krant. Dat leidde toen niet tot een overeenkomst. Sommige adviseurs van Trump zouden zich hebben afgevraagd of het wel verstandig is om de bekende vaccincriticus een functie aan te bieden die verband houdt met de gezondheidszorg.
De onafhankelijke presidentskandidaat staat in peilingen ver achter op Trump en Harris en lijkt geen kans te maken de verkiezingen te winnen. De steun voor zijn kandidatuur brokkelde verder af nadat president Joe Biden zich had teruggetrokken als presidentskandidaat. Het 81-jarige staatshoofd schoof vervolgens Harris naar voren als vervanger. Kennedy probeert volgens de krant nu met eigen peilingen aan te tonen dat beide kandidaten politiek zouden profiteren van zijn steun.
Het team van Kennedy zou eerder ook al tevergeefs hebben geprobeerd Democraten ervan te overtuigen dat Kennedy een betere kandidaat voor hun partij zou zijn dan Biden. Sommige adviseurs van Trump, die anoniem wilden blijven, verwachten inmiddels dat Kennedy zich gaat terugtrekken als kandidaat en dan alsnog steun zal uitspreken voor Trump. Ze zeggen nog steeds contact te hebben met Kennedy en zijn team.
Meer uit Buitenland
POMEZIA (ANP/AFP/RTR) - De auto van de bekende Italiaanse journalist Sigfrido Ranucci is voor zijn huis ontploft door een autobom. De journalist werkt voor het bekendste onderzoeksjournalistiekprogramma van Italië en wordt al jaren beveiligd. Politici, onder wie de Italiaanse premier Giorgia Meloni, veroordelen de daad. Bij de explosie vielen geen doden of gewonden.
16 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Washington gesproken met twee grote wapenproducenten. Hij ging om tafel met Raytheon, dat Patriot- en Tomahawkraketten produceert. Ook sprak hij met vertegenwoordigers van Lockheed Martin, schrijft hij op X.
32 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán spreekt naar eigen zeggen later deze vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin. Het gesprek "zal gaan over vrede", zei Orbán op de staatsradio.
48 minuten geledenANTANANARIVO (ANP/RTR/AFP) - De militaire leider van Madagaskar, Michael Randrianirina, is beëdigd als president. Het leger nam deze week de macht over op het eiland na grote jongerenprotesten tegen de regering, waarbij president Andry Rajoelina het land ontvluchtte.
1 uur geledenVORDEN (ANP) - Ongeveer 10 miljoen hommels dreigen uit Nederland te verdwijnen. Dat meldt de Bijenstichting op basis van het nieuwste rapport van de Internationale Unie voor Natuurbescherming. Het rapport concludeert dat 20 procent van de Europese hommelsoorten op de rode lijst van bedreigde soorten staat.
3 uur geledenOITA (ANP/AFP) - De voormalige premier van Japan Tomiichi Murayama is op 101-jarige leeftijd overleden, meldt de Sociaaldemocratische Partij (SDP). Een van zijn belangrijkste wapenfeiten is dat hij in 1995 excuses aanbood voor de rol van Japan in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80 procent van de armste mensen ter wereld wordt rechtstreeks blootgesteld aan klimaatgevaren die worden verergerd door de opwarming van de aarde. Dat komt neer op ongeveer 900 miljoen mensen die een "dubbele en diep ongelijke last" dragen, waarschuwen de Verenigde Naties vrijdag.
4 uur geleden