Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Israël informeert VS over grondoperatie in Libanon

Krant: Israël informeert VS over grondoperatie in Libanon

WASHINGTON (ANP) - Israël heeft de Verenigde Staten geïnformeerd over een geplande grondoperatie in Libanon. Dat bericht de krant The Washington Post op basis van een anonieme bron. De operatie zou beperkt zijn in omvang en op korte termijn kunnen beginnen.

De inval zou bedoeld zijn om infrastructuur van gewapende groepen te verwijderen in het grensgebied. Daarmee moet de dreiging voor Israëlische gemeenschappen in de buurt van de grens worden weggenomen.

De geplande campagne is volgens de bron kleinschaliger dan de Israëlische inval in 2006. Ook toen ging het om een conflict tussen Israël en de door Iran gesteunde Hezbollahbeweging. De strijd tussen die rivalen laaide de afgelopen tijd weer steeds verder op.

Speciale eenheden

De krant The New York Times berichtte dat Israëlische speciale eenheden de afgelopen dagen al korte invallen hebben gedaan in Libanon. Die dienden volgens bronnen van de krant om voorafgaand aan een mogelijke grondoperatie alvast inlichtingen te verzamelen over posities van Hezbollah.

Die groep heeft de afgelopen maanden aanhoudend raketaanvallen uitgevoerd op Israël om de Palestijnen in de Gazastrook te steunen. Israël sloeg terug met luchtaanvallen. De strijd escaleerde toen eerder deze maand piepers en portofoons van Hezbollah explodeerden in Libanon.

Tientallen doden

Bij die aanval, waar Hezbollah Israël voor verantwoordelijk houdt, vielen tientallen doden en duizenden gewonden. Israël voerde vervolgens ook de luchtaanvallen op. De Israëlische strijdkrachten wisten vorige week onder meer Hezbollahleider Hassan Nasrallah te doden.

Meer uit Buitenland

Iran voert diplomatiek overleg over jongste Amerikaanse aanvallen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran voert diplomatiek overleg over de jongste Amerikaanse aanvallen op de kust van het land, die minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi Amerikaans "avonturisme" noemt. Hij spreekt daarover met de legerleider van Pakistan, veldmaarschalk Asim Munir. Pakistan staat op de voorgrond bij bemiddelingen tussen Iran en de VS.

1 uur geleden
Minstens 28 doden bij brand in Chinese schoenenfabriek

JINJIANG (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang zijn zeker 28 doden gevallen, melden staatsmedia. De brand is uitgebroken in een vestiging van de Huiteng Shoes Company in het district Chendai.

2 uur geleden
Franse politie zet duizenden agenten in rond WK-wedstrijd

PARIJS (ANP) - Frankrijk zet zeker 20.000 politiemensen in voor de WK-voetbalwedstrijd Frankrijk-Marokko, deze donderdagavond. Zo'n 8000 van hen worden ingezet in Parijs, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt, melden Franse media.

2 uur geleden
Velen op de been bij uitvaart Ali Khamenei

MASHHAD (ANP/AFP) - Grote mensenmenigten zijn volgens Iraanse media op de been in de noordoostelijke stad Mashhad voor de uitvaart van de overleden hoogste leider van het land, ayatollah Ali Khamenei.

2 uur geleden
Brussel geeft opties handelsrestricties nederzettingen Israël

BRUSSEL (ANP) - Op verzoek van de EU-lidstaten heeft de Europese Commissie een lijst met opties opgesteld voor handelsrestricties op producten uit de door Israël bezette gebieden op de Westelijke Jordaanoever. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag. De opties worden maandag besproken op een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

3 uur geleden
Iran wijt nieuw geweld aan 'avonturen' VS in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft de Amerikaanse "avonturen" in de Straat van Hormuz aangewezen als oorzaak van het oplaaiende geweld tussen beide landen. Volgens Iran moeten de Amerikanen stoppen zich te bemoeien met de vaarroutes in die zeestraat, anders zullen de Iraniërs "verwoestend reageren".

3 uur geleden
Iran meldt doden door Amerikaanse aanvallen

AHVAZ (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran zijn in de afgelopen twee dagen zeker veertien mensen gedood, meldt het Iraanse ministerie van Gezondheid. 78 mensen raakten gewond, van wie 47 mensen nog in het ziekenhuis liggen.

7 uur geleden