Krant: China verbiedt ambtenaren iPhone te gebruiken voor werk
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering heeft medewerkers van de centrale overheid verboden iPhones van Apple te gebruiken voor het werk, schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Volgens de zakenkrant geldt het verbod ook voor andere smartphones van niet-Chinese merken.
De afgelopen weken zouden ambtenaren van hun leidinggevenden via chatgroepen of in vergaderingen zijn ingelicht over het verbod. Het is niet direct duidelijk hoever de beperkingen precies reiken. Volgens The Wall Street Journal hebben medewerkers van enkele centrale toezichthoudende instanties ook te horen gekregen dat smartphones van buitenlandse makelij verboden zijn.
Apple en het belangrijkste voorlichtingsorgaan van de Volksrepubliek hebben niet direct gereageerd op vragen van de Amerikaanse krant.
Eerdere beperkingen
De regering in Beijing legde bepaalde ambtenaren al eerder beperkingen op voor het gebruik van de iPhone. Nu geldt een breder verbod op het gebruik van de telefoon.
China neemt de maatregel te midden van oplopende spanningen met de Verenigde Staten en andere westerse landen. De Amerikaanse regering probeert het Aziatische land steeds meer af te knijpen van de geavanceerdste chiptechnologie, waardoor ook de Nederlandse chipmachinemaker ASML met exportbeperkingen te maken heeft.
Mogelijke vergelding
Ondertussen probeert China al jarenlang minder afhankelijk te worden van westerse technologie. Tegelijkertijd kan het verbod op iPhones voor ambtenaren gezien worden als vergelding voor vergelijkbare beperkingen in de Verenigde Staten voor het gebruik van smartphones van het Chinese Huawei en de filmpjesapp TikTok, die een Chinees moederbedrijf heeft.
Apple is in China marktleider in het duurdere segment voor smartphones. Volgens analisten heeft het verbod geen grote invloed op de verkopen in het land.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
6 uur geleden