Krant: bedrijf achter Sonic dicht bij overname maker Angry Birds
TOKIO (ANP) - Rovio, het bedrijf achter het mobiele spelletje Angry Birds, komt mogelijk in Japanse handen. Het moederbedrijf van game- en entertainmentconcern Sega is volgens zakenkrant The Wall Street Journal dicht bij een overname van zijn Finse branchegenoot. Sega is onder andere bekend van het het videogamepersonage Sonic, een blauwe egel die de gave heeft extreem hard te rennen.
Ingewijden zeggen tegen de krant dat de overname door Sega Sammy Holdings mogelijk volgende week al rond is. Maar de gesprekken kunnen ook nog op niets uitlopen. Een eventuele deal zou 1 miljard dollar kunnen opleveren.
Rovio had aanvankelijk veel succes met het smartphonespelletje Angry Birds, dat in 2009 uitkwam. Maar de opbrengsten vielen al snel tegen omdat spelers maar één keer hoefden te betalen voor de app om vervolgens ongelimiteerd te spelen. Een nieuwe abonnementsvorm en animatiefilms over de vogeltjes uit het spel zorgden ervoor dat de verkopen weer wat aantrokken.
Beursgang
In 2017 ging het bedrijf naar de beurs en kreeg Rovio een waarde van 900 miljoen euro toegedicht. Nu is de beurswaarde nog geen 650 miljoen euro. Rovio is al langer op zoek naar een koper.
Vorige maand liepen overnamegesprekken met het Israëlische spelletjesbedrijf Playtika stuk omdat Rovio het geboden bedrag te laag vond. De Finnen gingen toen verder met de zoektocht naar een nieuwe eigenaar en zeiden gesprekken te voeren met meerdere partijen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
11 uur geleden