Krant: bedrijf achter Sonic dicht bij overname maker Angry Birds
TOKIO (ANP) - Rovio, het bedrijf achter het mobiele spelletje Angry Birds, komt mogelijk in Japanse handen. Het moederbedrijf van game- en entertainmentconcern Sega is volgens zakenkrant The Wall Street Journal dicht bij een overname van zijn Finse branchegenoot. Sega is onder andere bekend van het het videogamepersonage Sonic, een blauwe egel die de gave heeft extreem hard te rennen.
Ingewijden zeggen tegen de krant dat de overname door Sega Sammy Holdings mogelijk volgende week al rond is. Maar de gesprekken kunnen ook nog op niets uitlopen. Een eventuele deal zou 1 miljard dollar kunnen opleveren.
Rovio had aanvankelijk veel succes met het smartphonespelletje Angry Birds, dat in 2009 uitkwam. Maar de opbrengsten vielen al snel tegen omdat spelers maar één keer hoefden te betalen voor de app om vervolgens ongelimiteerd te spelen. Een nieuwe abonnementsvorm en animatiefilms over de vogeltjes uit het spel zorgden ervoor dat de verkopen weer wat aantrokken.
Beursgang
In 2017 ging het bedrijf naar de beurs en kreeg Rovio een waarde van 900 miljoen euro toegedicht. Nu is de beurswaarde nog geen 650 miljoen euro. Rovio is al langer op zoek naar een koper.
Vorige maand liepen overnamegesprekken met het Israëlische spelletjesbedrijf Playtika stuk omdat Rovio het geboden bedrag te laag vond. De Finnen gingen toen verder met de zoektocht naar een nieuwe eigenaar en zeiden gesprekken te voeren met meerdere partijen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
8 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
17 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
1 dag geleden