Krant: bedrijf achter Sonic dicht bij overname maker Angry Birds
TOKIO (ANP) - Rovio, het bedrijf achter het mobiele spelletje Angry Birds, komt mogelijk in Japanse handen. Het moederbedrijf van game- en entertainmentconcern Sega is volgens zakenkrant The Wall Street Journal dicht bij een overname van zijn Finse branchegenoot. Sega is onder andere bekend van het het videogamepersonage Sonic, een blauwe egel die de gave heeft extreem hard te rennen.
Ingewijden zeggen tegen de krant dat de overname door Sega Sammy Holdings mogelijk volgende week al rond is. Maar de gesprekken kunnen ook nog op niets uitlopen. Een eventuele deal zou 1 miljard dollar kunnen opleveren.
Rovio had aanvankelijk veel succes met het smartphonespelletje Angry Birds, dat in 2009 uitkwam. Maar de opbrengsten vielen al snel tegen omdat spelers maar één keer hoefden te betalen voor de app om vervolgens ongelimiteerd te spelen. Een nieuwe abonnementsvorm en animatiefilms over de vogeltjes uit het spel zorgden ervoor dat de verkopen weer wat aantrokken.
Beursgang
In 2017 ging het bedrijf naar de beurs en kreeg Rovio een waarde van 900 miljoen euro toegedicht. Nu is de beurswaarde nog geen 650 miljoen euro. Rovio is al langer op zoek naar een koper.
Vorige maand liepen overnamegesprekken met het Israëlische spelletjesbedrijf Playtika stuk omdat Rovio het geboden bedrag te laag vond. De Finnen gingen toen verder met de zoektocht naar een nieuwe eigenaar en zeiden gesprekken te voeren met meerdere partijen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.
6 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.
6 uur geleden