Krammer-Volkerak wordt snel beschermd gebied
SINT PHILIPSLAND - Het Krammer-Volkerak, dat deel uitmaakt van het Volkerak-Zoommeer, wordt dit jaar nog aangemerkt als beschermd natuurgebied. Minister Carola Schouten van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft bij de Tweede Kamer aangekondigd dit plan dit jaar nog door te willen voeren. Op deze manier wil ze het gebied en de bijbehorende natuur behouden.
Schouten doet in een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer haar plannen uit de doeken. "De waarden die met de natuur samenhangen zijn het waard om ons voor in te zetten. Natuur is ten eerste noodzakelijk. Het is de basis van ons bestaan. Natuur is bovendien mooi. Mensen genieten ervan en raken er door ontroerd. Maar natuur is vaak ook kwetsbaar. En verdient daarom onze aandacht en bescherming", zo zegt ze ter inleiding.
Bewijzen
Minister Carola Schouten zegt blij te zijn dat de Vogelrichtlijn uit 1979 en de Habitatrichtlijn uit 1992 hun effectiviteit hebben bewezen. Ook voor het Krammer-Volkerak. Schouten wil met dit gebied nog een stapje verder gaan door het dit jaar officieel aan te merken als beschermd natuurgebied met als officiële term Europees Natura 2000-gebied. Voor heel Nederland gaat het om ruim 160 gebieden. Een deel daarvan is inmiddels definitief aangewezen. Voor deze gebieden wordt officieel bepaald welke doelen worden nagestreeft, bijvoorbeeld welke planten en dieren bescherming verdienen en op welke manier dat gerealiseerd kan worden.
Meer uit Tholen
BREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
2 uur geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
6 uur geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
22 uur geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
1 dag geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
1 dag geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De stemmen in Grôôt Pesôôt zijn geteld. Met 22 startnummers deden afgelopen zaterdag iets meer deelnemers mee aan de optocht dan vorig jaar. Daarbij speelden ze in op Valentijnsdag en het motto: 't ies is gebroke!
2 dagen geleden