
Krammer-Volkerak wordt snel beschermd gebied
SINT PHILIPSLAND - Het Krammer-Volkerak, dat deel uitmaakt van het Volkerak-Zoommeer, wordt dit jaar nog aangemerkt als beschermd natuurgebied. Minister Carola Schouten van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft bij de Tweede Kamer aangekondigd dit plan dit jaar nog door te willen voeren. Op deze manier wil ze het gebied en de bijbehorende natuur behouden.
Schouten doet in een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer haar plannen uit de doeken. "De waarden die met de natuur samenhangen zijn het waard om ons voor in te zetten. Natuur is ten eerste noodzakelijk. Het is de basis van ons bestaan. Natuur is bovendien mooi. Mensen genieten ervan en raken er door ontroerd. Maar natuur is vaak ook kwetsbaar. En verdient daarom onze aandacht en bescherming", zo zegt ze ter inleiding.
Bewijzen
Minister Carola Schouten zegt blij te zijn dat de Vogelrichtlijn uit 1979 en de Habitatrichtlijn uit 1992 hun effectiviteit hebben bewezen. Ook voor het Krammer-Volkerak. Schouten wil met dit gebied nog een stapje verder gaan door het dit jaar officieel aan te merken als beschermd natuurgebied met als officiële term Europees Natura 2000-gebied. Voor heel Nederland gaat het om ruim 160 gebieden. Een deel daarvan is inmiddels definitief aangewezen. Voor deze gebieden wordt officieel bepaald welke doelen worden nagestreeft, bijvoorbeeld welke planten en dieren bescherming verdienen en op welke manier dat gerealiseerd kan worden.
Meer uit Tholen
ZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.
3 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.
6 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.
1 dag geledenTHOLEN - In de gemeente Tholen is nog geen Klimaatburgemeester actief. Klimaatstichting HIER roept inwoners op om het verschil te maken tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november. Wie inspireert anderen in de buurt om duurzamer te leven, kan zich nu aanmelden en onderdeel worden van een landelijk netwerk van klimaatbewuste inwoners.
1 dag geledenTHOLEN - De voorzieningenrechter heeft het besluit van burgemeester Marleen Sijbers om een woning in Tholen drie maanden te sluiten, voorlopig geschorst. De sluiting was ingesteld omdat er softdrugs en attributen voor handel in de woning waren aangetroffen. Volgens de rechter is de burgemeester niet duidelijk genoeg ingegaan op de noodzaak en evenwichtigheid van de maatregel.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - Van 23 tot en met 31 augustus vond bij TV De Ruucstoppelen het Gouverneur Open plaats. Een toernooi op actuele rating, waarbij er gespeeld werd in de herendubbel, damesdubbel en gemengd dubbel.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Speeltuinvereniging Vrij en Blij opent op zaterdag 13 september in Sint-Annaland haar poorten voor een dag vol plezier. Van 10.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom aan de Schoolstraat 17 om te klimmen, draaien en genieten van lekkernijen.
3 dagen geleden