Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kragh Andersen pakt met perfecte aanval tweede ritzege in Tour

Kragh Andersen pakt met perfecte aanval tweede ritzege in Tour

CHAMPAGNOLE (ANP) - Søren Kragh Andersen heeft met de ritzege in de negentiende etappe in de Tour de France zijn ploeg Sunweb de derde ritzege bezorgd. De 26-jarige Deen kwam in de rit van Bourg-en-Bresse naar Champagnole na 166,5 kilometer alleen over de streep na een solo van 15 kilometer. Het is zijn tweede etappezege deze Tour.

Met nog 15 kilometer te gaan demarreerde Kragh Andersen uit een groep van twaalf. De Deen, die eerder de veertiende etappe in Lyon op zijn naam schreef, profiteerde van afwachten bij de concurrentie en sloeg een gaatje van een halve minuut dat hij vergrootte naar bijna een minuut. De Sloveen Luka Mezgez eindigde op 53 seconden als tweede voor de Belg Jasper Stuyven.

De gele trui blijft om de schouders van Primoz Roglic, die met het peloton binnenkwam op ruim zeven minuten. De Sloveen van Jumbo-Visma begint zaterdag aan de enige individuele tijdrit van deze Tour met 57 seconden voorsprong op zijn landgenoot Tadej Pogocar en 1.27 minuut op de Colombiaan Miguel Ángel López.

Sam Bennett deed goede zaken in de strijd om de groene trui. De Ier eindigde als achtste en liep daarmee iets uit op de Slowaak Peter Sagan in het puntenklassement.

Ruimte

De Franse wielrenner Rémi Cavagna kreeg in de negentiende etappe als enige de ruimte van het peloton om ervandoor te gaan in de heuvelachtige rit, waarin op maar één klimmetje een punt voor de bergtrui was te verdienen. Pas na de tussensprint op 49 kilometer van de streep kreeg Cavagna gezelschap, maar het viertal werd al snel ingelopen.

Een aanval op zo 'n 30 kilometer van Champagnole van een groepje met daarin groenetruidrager Bennett en zijn grootste concurrent om de puntentrui, Sagan, nam al snel een voorsprong van ruim een minuut. In het peloton, waar Jumbo-Visma geen aanstalten maakte om de vluchters terug te halen, probeerde Lotto Soudal het nog. De Belgische ploeg van sprinter Caleb Ewan zag het verschil echter alleen maar oplopen.

Uit die kopgroep koos Kragh Andersen het perfecte moment om zijn medevluchters te verrassen. De Deen, die in 2018 Parijs-Tours op zijn naam schreef, rondde de tactiek van Sunweb opnieuw perfect af.

Meer uit Sport

Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

1 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

4 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

4 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

15 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

17 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

18 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

21 uur geleden