Kragh Andersen pakt met perfecte aanval tweede ritzege in Tour
CHAMPAGNOLE (ANP) - Søren Kragh Andersen heeft met de ritzege in de negentiende etappe in de Tour de France zijn ploeg Sunweb de derde ritzege bezorgd. De 26-jarige Deen kwam in de rit van Bourg-en-Bresse naar Champagnole na 166,5 kilometer alleen over de streep na een solo van 15 kilometer. Het is zijn tweede etappezege deze Tour.
Met nog 15 kilometer te gaan demarreerde Kragh Andersen uit een groep van twaalf. De Deen, die eerder de veertiende etappe in Lyon op zijn naam schreef, profiteerde van afwachten bij de concurrentie en sloeg een gaatje van een halve minuut dat hij vergrootte naar bijna een minuut. De Sloveen Luka Mezgez eindigde op 53 seconden als tweede voor de Belg Jasper Stuyven.
De gele trui blijft om de schouders van Primoz Roglic, die met het peloton binnenkwam op ruim zeven minuten. De Sloveen van Jumbo-Visma begint zaterdag aan de enige individuele tijdrit van deze Tour met 57 seconden voorsprong op zijn landgenoot Tadej Pogocar en 1.27 minuut op de Colombiaan Miguel Ángel López.
Sam Bennett deed goede zaken in de strijd om de groene trui. De Ier eindigde als achtste en liep daarmee iets uit op de Slowaak Peter Sagan in het puntenklassement.
Ruimte
De Franse wielrenner Rémi Cavagna kreeg in de negentiende etappe als enige de ruimte van het peloton om ervandoor te gaan in de heuvelachtige rit, waarin op maar één klimmetje een punt voor de bergtrui was te verdienen. Pas na de tussensprint op 49 kilometer van de streep kreeg Cavagna gezelschap, maar het viertal werd al snel ingelopen.
Een aanval op zo 'n 30 kilometer van Champagnole van een groepje met daarin groenetruidrager Bennett en zijn grootste concurrent om de puntentrui, Sagan, nam al snel een voorsprong van ruim een minuut. In het peloton, waar Jumbo-Visma geen aanstalten maakte om de vluchters terug te halen, probeerde Lotto Soudal het nog. De Belgische ploeg van sprinter Caleb Ewan zag het verschil echter alleen maar oplopen.
Uit die kopgroep koos Kragh Andersen het perfecte moment om zijn medevluchters te verrassen. De Deen, die in 2018 Parijs-Tours op zijn naam schreef, rondde de tactiek van Sunweb opnieuw perfect af.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
5 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
7 uur geleden