Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kragh Andersen pakt met perfecte aanval tweede ritzege in Tour

Kragh Andersen pakt met perfecte aanval tweede ritzege in Tour

CHAMPAGNOLE (ANP) - Søren Kragh Andersen heeft met de ritzege in de negentiende etappe in de Tour de France zijn ploeg Sunweb de derde ritzege bezorgd. De 26-jarige Deen kwam in de rit van Bourg-en-Bresse naar Champagnole na 166,5 kilometer alleen over de streep na een solo van 15 kilometer. Het is zijn tweede etappezege deze Tour.

Met nog 15 kilometer te gaan demarreerde Kragh Andersen uit een groep van twaalf. De Deen, die eerder de veertiende etappe in Lyon op zijn naam schreef, profiteerde van afwachten bij de concurrentie en sloeg een gaatje van een halve minuut dat hij vergrootte naar bijna een minuut. De Sloveen Luka Mezgez eindigde op 53 seconden als tweede voor de Belg Jasper Stuyven.

De gele trui blijft om de schouders van Primoz Roglic, die met het peloton binnenkwam op ruim zeven minuten. De Sloveen van Jumbo-Visma begint zaterdag aan de enige individuele tijdrit van deze Tour met 57 seconden voorsprong op zijn landgenoot Tadej Pogocar en 1.27 minuut op de Colombiaan Miguel Ángel López.

Sam Bennett deed goede zaken in de strijd om de groene trui. De Ier eindigde als achtste en liep daarmee iets uit op de Slowaak Peter Sagan in het puntenklassement.

Ruimte

De Franse wielrenner Rémi Cavagna kreeg in de negentiende etappe als enige de ruimte van het peloton om ervandoor te gaan in de heuvelachtige rit, waarin op maar één klimmetje een punt voor de bergtrui was te verdienen. Pas na de tussensprint op 49 kilometer van de streep kreeg Cavagna gezelschap, maar het viertal werd al snel ingelopen.

Een aanval op zo 'n 30 kilometer van Champagnole van een groepje met daarin groenetruidrager Bennett en zijn grootste concurrent om de puntentrui, Sagan, nam al snel een voorsprong van ruim een minuut. In het peloton, waar Jumbo-Visma geen aanstalten maakte om de vluchters terug te halen, probeerde Lotto Soudal het nog. De Belgische ploeg van sprinter Caleb Ewan zag het verschil echter alleen maar oplopen.

Uit die kopgroep koos Kragh Andersen het perfecte moment om zijn medevluchters te verrassen. De Deen, die in 2018 Parijs-Tours op zijn naam schreef, rondde de tactiek van Sunweb opnieuw perfect af.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

9 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

10 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

12 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

16 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

16 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

16 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

23 uur geleden