Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Krachtig steunpakket VS nodig voor banengroei'

'Krachtig steunpakket VS nodig voor banengroei'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de VS kan volgend jaar weer uitkomen op het niveau van voor de crisis, als er maar een krachtig genoeg coronasteunpakket komt. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen in een toespraak. Bij een te zwak pakket maatregelen riskeert het land volgens haar een veel tragere opleving van de werkgelegenheid en de economie.

"We hebben een groot pakket nodig, en we moeten dit snel voor elkaar krijgen", zei Yellen zondag tegen de Amerikaanse tv-zender CNN. "Zonder adequate steun zou het tot 2025 kunnen duren voordat de Amerikaanse arbeidsmarkt zich herstelt." Volgens de minister is er geen reden dat het land een traag herstel zou moeten ondergaan.

Hoewel het stimuleringsplan van president Joe Biden van 1,9 biljoen dollar niet specifiek gericht is op het scheppen van banen, zullen de uitgaven ervan volgens Yellen banen creëren, zei ze. Yellen erkende verder dat ze gewaarschuwd is voor inflatierisico's als gevolg van het plan van Biden, dat zonder steun van de Republikeinen in het Congres wordt uitgevoerd.

Volgens Yellen zijn de zorgen over de inflatie die de voormalige minister van Financiën Larry Summers onlangs uitte, klein in vergelijking met de "littekens" die de economie, met name minderheden, mensen met een laag loon en vrouwen, oploopt doordat nu niet genoeg uit wordt geven aan stimuleringsmaatregelen. "Het is een risico dat we moeten overwegen. Ik heb jarenlang inflatie bestudeerd", zei de voormalige voorzitter van de Federal Reserve. "Ik kan u vertellen dat we de middelen hebben om met dat risico om te gaan."

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

3 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

3 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

3 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

4 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

6 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

7 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

8 uur geleden