KPN, Vodafone en T-Mobile halen alle dure smartphones uit winkels
ROTTERDAM (ANP) - KPN, VodafoneZiggo en T-Mobile hebben alle waardevolle smartphones uit hun Nederlandse winkels gehaald. Dat doen ze naar aanleiding van de reeks overvallen in Amsterdam en omgeving in de afgelopen weken. Onlangs namen de telecombedrijven daarom al deze maatregel in winkels waarvoor een hoog risico zou gelden. Maar "gezien de aanhoudende dreiging en de verschuiving van het overvalrisico naar andere telefoonwinkels" wordt er nu overal ingegrepen.
Bij de overvallen kwamen gewapende criminelen de telefoonwinkels binnen en dwongen ze medewerkers tot het afgeven van smartphones. Daarbij beperkten misdadigers zich niet tot het overvallen van telefoonwinkels in winkelcentra, weten de telecombedrijven.
Zo dwongen overvallers in Amsterdam op vrijdagavond een medewerker van VodafoneZiggo die op weg naar huis was de sleutels van een winkel en de code van de kluis af te geven. Voor de bewuste winkel zijn in samenwerking met de politie direct maatregelen genomen om beroving te voorkomen en de medewerker is na het voorval opgevangen. De werknemer zou het naar omstandigheden goed maken.
Grote zorgen
De grote telecombedrijven maken zich "grote zorgen" over de ontstane situatie. "De mentale en fysieke impact van een dergelijke overval op betrokkenen is immers enorm", stellen ze in een gezamenlijke verklaring. De providers doen er naar eigen zeggen alles aan om overvallen te voorkomen. Ze zouden ook zogenoemde onzichtbare maatregelen nemen. Dat zijn ingrepen waar de klant niet direct iets van merkt. Uit veiligheidsoverwegingen geven KPN, VodafoneZiggo en T-Mobile geen nadere informatie over de getroffen maatregelen.
Mensen kunnen de winkels nog wel blijven bezoeken. Ook zal het mogelijk blijven beveiligde demonstratieversies van smartphones uit te proberen. Maar wie een exemplaar wil kopen, zal het dan moeten bestellen. De telecombedrijven bezorgen waardevolle smartphones alleen nog thuis.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
11 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
13 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
14 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
15 uur geleden