KPN in kopgroep AEX na overnamenieuws in telecomsector
AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde maandag tot de sterkste stijgers in de Amsterdamse AEX-index, na overnamenieuws in de Europese telecomsector. Het Italiaanse telecomconcern Telecom Italia bevestigde dat de Amerikaanse private investeerder KKR het bedrijf wil overnemen voor 10,8 miljard euro. Ook de Europese beurzen begonnen gematigd positief aan de nieuwe week en schoven de zorgen over de lockdown in Oostenrijk en strengere coronamaatregelen in andere Europese landen even aan de kant.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 824,35 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1071,42 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent.
In Milaan werd Telecom Italia ruim een vijfde meer waard. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat investeerder KKR het in moeilijkheden verkerende Italiaanse telecombedrijf nieuw leven wil in blazen. Volgens Telecom Italia gaat het om een vriendschappelijk overnamebod. Het bod biedt een premie van 46 procent ten opzichte van de slotkoers van het aandeel op vrijdag.
AEX
In de AEX liftte KPN (plus 1,5 procent) mee op de overnameberichten in de sector. Volgens kenners zijn er nog altijd te veel telecomaanbieders in Europa en worden meer overnames en fusies voorzien. Prosus daalde 0,3 procent na publicatie van de volledige halfjaarcijfers. De techinvesteerder, die vorige week al een handelsupdate gaf, boekte in de afgelopen zes maanden flink meer omzet.
Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (min 1,1 procent) was de grootste daler in de AEX. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl won vrijdag nog ruim 6 procent door de strenge coronamaatregelen in Europa.
Ericsson
In Stockholm zakte Ericsson 3,8 procent. De Zweedse maker van telecomapparatuur neemt het Amerikaanse cloudbedrijf Vonage over voor 6,2 miljard dollar (5,5 miljard euro). Marks & Spencer won bijna 3 procent in Londen na berichten dat investeerder Apollo Global Management een bod overweegt op de Britse retailer. BHP won 0,9 procent in Londen. De mijnbouwer heeft een definitieve overeenkomst getekend over de fusie van zijn olie- en aardgasactiviteiten met die van Woodside Petroleum. De fusieplannen werden in augustus al aangekondigd.
De euro was 1,1276 dollar waard, tegen 1,1318 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen licht omhoog na de forse daling van voor het weekeinde. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 76,23 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 79,08 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag met ongeveer 4 procent gestegen, nu markten zich volgens kenners voor lijken te bereiden op langdurige verstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Donderdag werden twee olietankers in Iraakse wateren aangevallen. Als gevolg daarvan ging de prijs van een vat olie ook weer flink omhoog.
3 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
10 uur geleden