
KPN en Vodafone verhogen prijzen mobiel abonnement
DEN HAAG (ANP) - Bellen en mobiel internetten wordt voor veel mensen weer duurder in oktober. Telecombedrijven KPN en Vodafone kondigen aan dat ze de prijzen voor mobiele abonnementen volgende maand verhogen om hun gestegen kosten te compenseren.
De correctie voor de inflatie verschilt wel bij de twee providers. KPN verhoogt de prijzen met 3,6 procent. Bij Vodafone gaat het om 3,3 procent. Dat komt omdat ze verschillende meetperiodes voor de gemiddelde prijsstijging gebruiken. KPN kijkt naar inflatie tussen juli vorig jaar en eind juni 2025, terwijl Vodafone de stijging van het prijspeil in het kalenderjaar 2024 neemt.
De prijzen gaan omhoog bij alle klanten met een abonnement dat voor 1 juli werd afgesloten. De twee telecombedrijven hebben de inflatiecorrectie opgenomen in hun algemene voorwaarden, waardoor de prijsverhoging geen geldige reden is om een abonnement kosteloos op te zeggen.
Meer uit Financieel
HOLLYWOOD (ANP) - Filmproducent Paramount heeft een overeenkomst gesloten met gameontwikkelaar Activision om een live-actionfilm te maken gebaseerd op de populaire videogamereeks Call of Duty. Dat hebben de partijen dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De activistische investeerder Elliott heeft een belang van ongeveer 4 miljard dollar (zo'n 3,4 miljard euro) opgebouwd in PepsiCo. Elliott heeft plannen om aan te dringen op veranderingen bij de worstelende Amerikaanse drankenfabrikant achter onder meer Pepsi-cola en Gatorade-sportdrank.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen kleurden dinsdag bij het slot van de handelsdag flink in het rood. De stemming werd gedrukt door zorgen dat de VS mogelijk miljarden aan geheven importtarieven moeten terugbetalen.
3 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de zeggenschap van de voormalige topman Frits van Eerd ingetrokken zolang de witwaszaak rond hem loopt. Dit betekent dat hij in tegenstelling tot de andere aandeelhouders, Colette Cloosterman-van Eerd en Monique Groenewoud-van Eerd, geen stem meer heeft bij besluitvorming over Jumbo, maakte het bedrijf bekend.
4 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Steeds meer consumenten keren Amerikaanse merken de rug toe omdat het imago van de Verenigde Staten verslechtert, stelt Chris Kempczinski, topman van hamburgerketen McDonald's. "De uitstraling van de VS is een beetje verbleekt", zei Kempczinski in een gesprek met nieuwszender CNBC.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager geopend, na het lange weekend in de Verenigde Staten. Vrijdag vielen de Amerikaanse graadmeters ook al terug, na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Maandag was Wall Street gesloten vanwege Labor Day.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) is getroffen door een zware cyberaanval, waarbij de retail- en productieactiviteiten "aanzienlijke hinder" ondervinden, maakte het bedrijf bekend. "Op dit moment is er geen bewijs dat klantgegevens zijn buitgemaakt", staat op de website van het autoconcern.
6 uur geleden