Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPMG kritisch over aanpak coronacrisis door kabinet

KPMG kritisch over aanpak coronacrisis door kabinet

AMSTELVEEN (ANP) - Adviesbureau KPMG is zeer kritisch over de aanpak van de coronacrisis door het kabinet in de afgelopen anderhalf jaar. Volgens een onderzoeksrapport ging het op meerdere vlakken fout, zoals op het gebied van communicatie, het samenwerken met sectororganisaties en het uitvoeren van de vaccinatiestrategie.

"Het deels afwijken van de opgestelde vaccinatiestrategie door de Gezondheidsraad heeft mogelijk geleid tot gezondheidsschade en onnodig lange extra druk op ziekenhuizen", schrijven de onderzoekers.

Ook wijst KPMG erop dat Nederlanders meerdere keren bij de aanpak van de crisis te horen kregen dat 'zorgvuldigheid boven snelheid’ ging. "Bijvoorbeeld bij de voorbereiding van de vaccinatiecampagne. Dat snelheid als zodanig in werkelijkheid juist een onderdeel is van zorgvuldigheid werd daarmee genegeerd en daarmee werd een schijntegenstelling gecreëerd", aldus het onderzoeksbureau.

Moeizaam

KPMG merkt ook op dat de samenwerking tussen het ministerie van Volksgezondheid, het RIVM, GGD GHOR Nederland en GGD’en, moeizaam verliep. "Het meest in het oog springende voorbeeld betreft de lange wachttijden voor de teststraten in het najaar van 2020. Volksgezondheid en RIVM stelden het nieuwe testbeleid op, informeerden de GGD’en relatief laat en ook de inkoop van testcapaciteit door Volksgezondheid was te laag".

Ook de samenwerking met buurlanden om het coronavirus onder controle te houden ging vaak mis. "Nederland zou baat hebben gehad bij het internationaal coördineren van maatregelen. Toen Nederland koos voor een lockdown, konden mensen alsnog naar terrasjes in België en Duitsland. Wanneer Nederland het virus onder controle had, kwamen inwoners van buurlanden juist naar Nederland", staat in het rapport.

Meer uit Binnenland

Zorgpremie stijgt met paar tientjes per jaar in 2026

DEN HAAG (ANP) - De premie voor de zorgverzekering wordt volgend jaar 32 tot 40 euro per jaar duurder. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van verschillende media uit de uitgelekte miljoenennota. Het kabinet houdt rekening met een maandbedrag van zo'n 160 euro, dat is drie of vier euro meer dan nu het geval is. Zorgverzekeraars bepalen uiteindelijk wat mensen gaan betalen.

2 uur geleden
Gelekte miljoenennota: koopkracht stijgt iets meer dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - De koopkracht stijgt volgend jaar iets meer dan gedacht. Dat staat in het voorwoord van de miljoenennota, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van verschillende media. Gemiddeld krijgen huishoudens er volgens de rekenmodellen van het Centraal Planbureau 1,3 procent bij. In de laatste raming was dat nog 1 procent.

7 uur geleden
Scholen in Beverwijk en Heemskerk maandag weer open

BEVERWIJK (ANP) - De vier middelbare scholen en de mbo-school in Beverwijk en Heemskerk die vrijdag wegens dreiging gesloten zijn, gaan maandag allemaal weer open. Dat willen de beide gemeenten, "tenzij er echt signalen zijn dat dat onverstandig is". Die signalen zijn er momenteel niet, benadrukken de Noord-Hollandse gemeenten.

9 uur geleden
EBU begrijpt zorgen AVROTROS over Israël, maar neemt geen besluit

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) begrijpt de zorgen van AVROTROS over het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten, maar neemt op dit moment zelf geen besluit over de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat de organisator desgevraagd weten aan het ANP na het besluit van de AVROTROS om zich terug te trekken uit het evenement als Israël deelneemt.

9 uur geleden
Trump: verdachte van doodschieten Charlie Kirk opgepakt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt dat een verdachte is opgepakt voor het doodschieten van de conservatieve politieke activist Charlie Kirk. Iemand uit de omgeving van de verdachte zou hem hebben aangegeven.

9 uur geleden
Aangepast voorstel voor zzp-verzekering naar Raad van State

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft een aangepast wetsvoorstel voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zzp'ers voor advies naar de Raad van State gestuurd. Uitvoeringsorganisaties UWV en de Belastingdienst waren kritisch op het oorspronkelijke voorstel, maar de doorgevoerde wijzigingen hebben hun zorgen weggenomen, meldt demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken, VVD).

9 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS over ESF bij deelname Israël

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van omroep AVROTROS om volgend jaar niet aan het Eurovisie Songfestival mee te doen als Israël meedoet. Nederland zal dan ook niet via een andere omroep meedoen.

9 uur geleden