Kostenbesparingen leveren Zara-eigenaar hogere winst op
MADRID (ANP/RTR) - Het moederbedrijf van kledingketen Zara heeft in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar de winst flink opgevoerd. Modeconcern Inditex, ook eigenaar van winkelformules als Bershka, Pull&Bear en Massimo Dutti, stelt dat die verbeterde resultaten te danken zijn aan verdere kostenbesparingen.
De nettowinst kwam tussen begin februari en eind juli uit op 2,5 miljard euro, 40 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat resultaat boekte de Spaanse multinational op een ruim 13 procent hogere omzet.
De modeketens van Inditex hadden bij het besparen van de kosten onder andere het geluk dat de inkoop van kleding met minder logistieke problemen gepaard ging dan de afgelopen paar jaar. Toen zorgden de naweeën van de coronapandemie er nog voor dat het lastig was om goederen op de juiste plek te krijgen. Daarnaast is Inditex bezig de ruimte in winkels beter te gebruiken om de kosten per verkocht kledingstuk te drukken.
Relatief voorzichtig
Inditex maakt daarnaast werk van de inkoop van kleding bij fabrieken die dichter bij zijn thuismarkt Spanje liggen, zoals in Marokko of Turkije. Dat maakt de aanvoerlijnen volgens Inditex efficiënter, waardoor het ook gemakkelijker is om snel in te spelen op nieuwe modetrends. Veel andere ketens leunen zwaar op Aziatische landen voor de productie van hun kleding.
Analisten wezen er in de aanloop naar de halfjaarcijfers op dat de Zara-eigenaar relatief voorzichtig is omgesprongen met prijsverhogingen. Zo wijzen kenners van vermogensbeheerder Bernstein erop dat concurrent H&M, dat vrijdag met cijfers komt, zijn confectiekleding veel vaker in prijs heeft verhoogd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
3 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
7 uur geleden