
Kostenbesparingen leveren Zara-eigenaar hogere winst op
MADRID (ANP/RTR) - Het moederbedrijf van kledingketen Zara heeft in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar de winst flink opgevoerd. Modeconcern Inditex, ook eigenaar van winkelformules als Bershka, Pull&Bear en Massimo Dutti, stelt dat die verbeterde resultaten te danken zijn aan verdere kostenbesparingen.
De nettowinst kwam tussen begin februari en eind juli uit op 2,5 miljard euro, 40 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat resultaat boekte de Spaanse multinational op een ruim 13 procent hogere omzet.
De modeketens van Inditex hadden bij het besparen van de kosten onder andere het geluk dat de inkoop van kleding met minder logistieke problemen gepaard ging dan de afgelopen paar jaar. Toen zorgden de naweeën van de coronapandemie er nog voor dat het lastig was om goederen op de juiste plek te krijgen. Daarnaast is Inditex bezig de ruimte in winkels beter te gebruiken om de kosten per verkocht kledingstuk te drukken.
Relatief voorzichtig
Inditex maakt daarnaast werk van de inkoop van kleding bij fabrieken die dichter bij zijn thuismarkt Spanje liggen, zoals in Marokko of Turkije. Dat maakt de aanvoerlijnen volgens Inditex efficiënter, waardoor het ook gemakkelijker is om snel in te spelen op nieuwe modetrends. Veel andere ketens leunen zwaar op Aziatische landen voor de productie van hun kleding.
Analisten wezen er in de aanloop naar de halfjaarcijfers op dat de Zara-eigenaar relatief voorzichtig is omgesprongen met prijsverhogingen. Zo wijzen kenners van vermogensbeheerder Bernstein erop dat concurrent H&M, dat vrijdag met cijfers komt, zijn confectiekleding veel vaker in prijs heeft verhoogd.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Huurders en vooral particuliere verhuurders hebben sinds begin vorig jaar steeds meer juridische conflicten over het beëindigen van de huurovereenkomst, stelt Stichting Achmea Rechtsbijstand (SAR) vast. Volgens de grote rechtshulpverlener kwamen er in de eerste helft van vorig jaar en van dit jaar ongeveer 2700 meldingen binnen over geschillen, een toename van bijna 30 procent ten opzichte van eerdere jaren.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Huurders en vooral particuliere verhuurders hebben sinds begin vorig jaar steeds meer juridische conflicten over het beëindigen van de huurovereenkomst, stelt Stichting Achmea Rechtsbijstand (SAR) vast. Volgens de grote rechtshulpverlener kwamen er in de eerste helft van vorig jaar en van dit jaar ongeveer 2700 meldingen binnen over geschillen, een toename van bijna 30 procent ten opzichte van eerdere jaren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoers van de grote Amerikaanse bank Citigroup is dinsdag gestegen naar het hoogste niveau sinds de financiële crisis van 2008. Beleggers op Wall Street reageerden enthousiast op de aankondiging dat de bank komende maanden voor minstens 4 miljard dollar aan aandelen gaat inkopen. Het aandeel won bijna 4 procent en was voor het eerst in jaren weer meer dan 90 dollar waard.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld en financieel directeur Duncan Minto benoemd tot interim-topman. Het Franse autoconcern kampt met een matige vraag in Europa, toenemende handelsspanningen en stevige concurrentie van Chinese fabrikanten als BYD. Onlangs vertrok ook nog onverwacht de topman.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Negen maatschappelijke organisaties hebben klachten ingediend bij Europese en Franse toezichthouders over het socialemediaplatform X van Elon Musk. Ze stellen dat X gebruikersgegevens inzet voor gerichte advertenties, wat mogelijk in strijd is met de Europese technologieregels.
5 uur geledenVEGHEL (ANP) - De staking van uitzendkrachten bij distributiecentra breidt zich uit. Inmiddels wordt er niet meer alleen gestaakt bij distributiecentra van Albert Heijn, maar ook bij locaties van Jumbo. Die laatste keten zegt dat de bevoorradingen van winkels en voor onlinebestellingen wel gewoon doorgaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan een importtarief van 19 procent heffen op goederen uit Indonesië, terwijl Amerikaanse export naar het Zuidoost-Aziatische land onbelast blijft. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump staat dat in een nieuwe handelsdeal met Indonesië.
7 uur geleden