Kostenbesparingen leveren Zara-eigenaar hogere winst op
MADRID (ANP/RTR) - Het moederbedrijf van kledingketen Zara heeft in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar de winst flink opgevoerd. Modeconcern Inditex, ook eigenaar van winkelformules als Bershka, Pull&Bear en Massimo Dutti, stelt dat die verbeterde resultaten te danken zijn aan verdere kostenbesparingen.
De nettowinst kwam tussen begin februari en eind juli uit op 2,5 miljard euro, 40 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat resultaat boekte de Spaanse multinational op een ruim 13 procent hogere omzet.
De modeketens van Inditex hadden bij het besparen van de kosten onder andere het geluk dat de inkoop van kleding met minder logistieke problemen gepaard ging dan de afgelopen paar jaar. Toen zorgden de naweeën van de coronapandemie er nog voor dat het lastig was om goederen op de juiste plek te krijgen. Daarnaast is Inditex bezig de ruimte in winkels beter te gebruiken om de kosten per verkocht kledingstuk te drukken.
Relatief voorzichtig
Inditex maakt daarnaast werk van de inkoop van kleding bij fabrieken die dichter bij zijn thuismarkt Spanje liggen, zoals in Marokko of Turkije. Dat maakt de aanvoerlijnen volgens Inditex efficiënter, waardoor het ook gemakkelijker is om snel in te spelen op nieuwe modetrends. Veel andere ketens leunen zwaar op Aziatische landen voor de productie van hun kleding.
Analisten wezen er in de aanloop naar de halfjaarcijfers op dat de Zara-eigenaar relatief voorzichtig is omgesprongen met prijsverhogingen. Zo wijzen kenners van vermogensbeheerder Bernstein erop dat concurrent H&M, dat vrijdag met cijfers komt, zijn confectiekleding veel vaker in prijs heeft verhoogd.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
2 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
3 uur geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
3 uur geleden