Kosovaarse president Thaçi aangeklaagd voor oorlogsmisdaden
DEN HAAG (ANP/RTR) - De Kosovaarse president Hashim Thaçi is aangeklaagd door het Kosovo-tribunaal in Den Haag. Thaçi wordt door de Speciale Aanklager beschuldigd van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid.
Onder die misdaden vallen bijna honderd moorden, aldus de aanklager. De aanklacht tegen Thaçi is "het resultaat van langdurig onderzoek", staat in een verklaring. De Speciale Aanklager van het Kosovo-tribunaal zegt daarin alle aanklachten zonder gerede twijfel te kunnen bewijzen.
In de oorlog die eind jaren negentig in Kosovo woedde tussen Servië en de etnisch Albanese meerderheid die onafhankelijkheid van Servië wilde, was Thaçi de leider van het Kosovaarse bevrijdingsleger UÇK. Sinds 2016 is hij president van het land, dat door Servië nog altijd niet formeel wordt erkend.
In 2015 werd het Kosovo-tribunaal in Den Haag opgericht om recht te spreken over misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden die tijdens de Kosovaarse oorlog zijn gepleegd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
30 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
47 minuten geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
1 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.
2 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
3 uur geleden