Kosovaarse president Thaçi aangeklaagd voor oorlogsmisdaden
DEN HAAG (ANP/RTR) - De Kosovaarse president Hashim Thaçi is aangeklaagd door het Kosovo-tribunaal in Den Haag. Thaçi wordt door de Speciale Aanklager beschuldigd van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid.
Onder die misdaden vallen bijna honderd moorden, aldus de aanklager. De aanklacht tegen Thaçi is "het resultaat van langdurig onderzoek", staat in een verklaring. De Speciale Aanklager van het Kosovo-tribunaal zegt daarin alle aanklachten zonder gerede twijfel te kunnen bewijzen.
In de oorlog die eind jaren negentig in Kosovo woedde tussen Servië en de etnisch Albanese meerderheid die onafhankelijkheid van Servië wilde, was Thaçi de leider van het Kosovaarse bevrijdingsleger UÇK. Sinds 2016 is hij president van het land, dat door Servië nog altijd niet formeel wordt erkend.
In 2015 werd het Kosovo-tribunaal in Den Haag opgericht om recht te spreken over misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden die tijdens de Kosovaarse oorlog zijn gepleegd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
3 uur geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
14 uur geleden