Kortgedingrechter buigt zich over noodverordening in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Voor de rechtbank in Amsterdam dient zondagochtend een kort geding tegen de noodverordening in de hoofdstad. De zaak is aangespannen door activist Frank van der Linde, die zo in het geweer komt tegen het demonstratieverbod dat onder de noodverordening valt.
Hij wil zondagmiddag demonstreren op de Dam, tegen "de genocide in Gaza, maar ook omdat ons het demonstratierecht ontnomen wordt", zei hij zaterdag in een toelichting.
Van der Linde spant het kort geding aan omdat het volgens hem gaat om een principekwestie. "Burgemeester Halsema zegt altijd dat het demonstratierecht heilig is, maar deze noodverordening staat haaks op haar eigen woorden", zegt hij.
De noodverordening, waarin onder meer een demonstratieverbod en een verbod op het dragen van gezichtsbedekkende kleding zijn opgenomen, ging vrijdag om 19.00 uur in en geldt tot maandag 07.00 uur. De maatregel is ingesteld naar aanleiding van de gewelddadigheden tegen supporters van de Israƫlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv, afgelopen donderdagavond en -nacht.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In de binnenstad van Dordrecht heeft woensdagavond brand gewoed in een historische woning, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. De eerste meldingen van de brand kwamen iets na 20.00 uur bij de brandweer binnen. Een klein uur later is het vuur onder controle, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten. De brandweer is nog wel bezig met controles.
30 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.
1 uur geledenZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.
4 uur geledenLEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.
7 uur geleden