Kortgedingrechter buigt zich over noodverordening in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Voor de rechtbank in Amsterdam dient zondagochtend een kort geding tegen de noodverordening in de hoofdstad. De zaak is aangespannen door activist Frank van der Linde, die zo in het geweer komt tegen het demonstratieverbod dat onder de noodverordening valt.
Hij wil zondagmiddag demonstreren op de Dam, tegen "de genocide in Gaza, maar ook omdat ons het demonstratierecht ontnomen wordt", zei hij zaterdag in een toelichting.
Van der Linde spant het kort geding aan omdat het volgens hem gaat om een principekwestie. "Burgemeester Halsema zegt altijd dat het demonstratierecht heilig is, maar deze noodverordening staat haaks op haar eigen woorden", zegt hij.
De noodverordening, waarin onder meer een demonstratieverbod en een verbod op het dragen van gezichtsbedekkende kleding zijn opgenomen, ging vrijdag om 19.00 uur in en geldt tot maandag 07.00 uur. De maatregel is ingesteld naar aanleiding van de gewelddadigheden tegen supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv, afgelopen donderdagavond en -nacht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
12 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
12 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
12 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
13 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
15 uur geleden