Kort geding ADO Den Haag tegen Chinese grootaandeelhouder
DEN HAAG (ANP) - Voor de rechtbank in Den Haag begint om 10.00 uur het kort geding dat Eredivisieclub ADO Den Haag heeft aangespannen tegen grootaandeelhouder United Vansen en haar meerderheidsaandeelhouder Jiahua Oriental Holdings. De Haagse clubleiding eist van de Chinese eigenaren dat ze hun betalingsafspraken nakomen. Het zou gaan om een toegezegd bedrag van 2 miljoen euro. Zonder dat geld komt ADO in acute geldnood.
United Vansen probeert al enige tijd ADO te verkopen. Dat is tot dusverre nog niet gelukt. Eerder deze week verschenen er berichten in de media dat de Chinese grootaandeelhouder dicht bij een akkoord zou zijn met een Amerikaanse firma. Officieel is er daarover echter nog niets naar buiten gebracht.
ADO Den Haag moet vrezen voor degradatie uit de Eredivisie. Met nog vijf duels te spelen heeft de nummer laatst een achterstand van 6 punten op Willem II, dat momenteel op de veilige vijftiende plek staat.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
8 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
8 uur geleden