Koploper Napoli neemt met zege op Lazio afstand van AC Milan
NAPELS (ANP) - Napoli heeft met een ruime overwinning op Lazio afstand genomen aan kop in de Serie A. De club uit Napels won thuis met 4-0 en heeft nu drie punten meer dan AC Milan dat eerder op de dag met 1-3 verloor van Sassuolo.
Napoli, dat opnieuw speelde in shirts met de afbeelding van de vorig jaar overleden Diego Maradona erop, zorgde al snel voor de openingstreffer tegen Lazio. Piotr Zielinski scoorde in de 7e minuut. Drie minuten later zorgde Dries Mertens met een fraaie actie voor de 2-0 en de Belgische aanvaller maakte er binnen het half uur 3-0 van.
In de tweede helft kwam de zege niet meer in gevaar voor Napoli dat voorafgaand aan het duel een standbeeld van Maradona had onthuld. Napoli had heel wat oud-ploeggenoten van de Argentijn en FIFA-voorzitter Gianni Infantino uitgenodigd voor de wedstrijd. Fabián Ruiz bepaalde in de slotfase met de vierde treffer van Napoli de eindstand.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
11 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
14 uur geleden