Koploper Inter stagneert, De Ligt scoort voor winnend Juventus
LA SPEZIA (ANP) - Koploper Internazionale heeft slechts gedeeltelijk geprofiteerd van de thuisnederlaag van stadgenoot AC Milan (1-2 tegen Sassuolo). De ploeg van trainer Antonio Conte kwam bij het laag geklasseerde Spezia niet verder dan 1-1. Inter heeft nu 10 punten meer dan nummer 2 AC Milan, met nog zes speelronden te gaan.
Diego Farias bracht de thuisclub in de beginfase op voorsprong. Ivan Perisic maakte in de slotfase van de eerste helft gelijk. Na de pauze maakte Inter vergeefs jacht op 3 punten. Lautaro Martínez raakte met een inzet de paal en twee treffers werden in de slotfase afgekeurd wegens buitenspel.
Verdediger Stefan de Vrij speelde de gehele wedstrijd bij de bezoekers. Bij Spezia zat reservedoelman Jeroen Zoet op de bank.
Juventus klom dankzij een thuiszege op Parma (3-1) naar de derde plaats, op 11 punten van Inter. Matthijs de Ligt had een flink aandeel in de overwinning. De verdediger bracht een doelpunt (3-1, met een kopbal) en een assist (bij 1-1) op zijn naam. De international had dit seizoen in de Serie A nog niet gescoord. Alex Sandro maakte de andere twee treffers van Juventus, waar oudgediende Gianluigi Buffon (43) het doel verdedigde.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
2 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
4 uur geleden