Koploper Atlético Madrid komt met de schrik vrij bij Elche
ELCHE (ANP) - Atlético Madrid heeft zich in La Liga moeizaam hersteld van de pijnlijke nederlaag vorig weekeinde bij Athletic Club (2-1). De koploper boekte een benauwde zege bij degradatiekandidaat Elche: 0-1. Marcos Llorente bracht halverwege de eerste helft de treffer op zijn naam. In de extra tijd van het duel miste Fidel een strafschop namens de thuisclub. De aanvoerder schoot de bal op de paal.
Atlético liet eerder in de wedstrijd diverse kansen liggen om de broze voorsprong in Elche uit te bouwen. Aanvaller Luis Suárez, clubtopscorer met negentien treffers, kwam nog wel twee keer tot scoren, maar zijn treffers werden afgekeurd wegens buitenspel.
Atlético heeft nu 5 punten meer dan stadgenoot Real Madrid. De nummer 2 speelt zaterdagavond thuis tegen Osasuna. Nummer 3 Barcelona heeft eveneens 5 punten minder dan de lijstaanvoerder. De ploeg van trainer Ronald Koeman komt zondagavond in actie bij nummer 14 Valencia.
Atlético gaat volgend weekeinde op bezoek bij FC Barcelona.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
25 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
44 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
3 uur geleden