Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koploper Ajax neemt na rust afstand van RKC Waalwijk

Koploper Ajax neemt na rust afstand van RKC Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - Met Steven Berghuis als meest opvallende speler heeft Ajax de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk gewonnen. De op veel posities inzetbare international had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege van de kampioen in Brabant (4-1). Hij leverde ook nog de assist op de 4-1 van Brian Brobbey, de spits die Ajax ook al naar 3-1 had geschoten.

Het optreden van de koploper van de Eredivisie gaf weinig reden voor veel optimisme in aanloop naar het thuisduel van woensdag met Liverpool in de Champions League. Daarvoor kreeg RKC vooral in de eerste helft te veel ruimte en kansen.

Ajax verscheen met de spelers aan de aftrap die zondag de basis legden voor een ruime zege op Excelsior (7-1). RKC bood echter veel meer tegenstand dan de club uit Rotterdam vorige week in de Johan Cruijff ArenA. De club uit Waalwijk, goed aan het seizoen begonnen, liet vooral voor rust regelmatig zien dat Ajax dit seizoen verdedigend nog kwetsbaar is.

Kramer

Michiel Kramer dacht RKC in de 11e minuut op voorsprong te schieten. Maar de spits stond een paar centimeter buitenspel toen hij scoorde. Steven Berghuis trof in de 22e minuut wel doel voor Ajax. Hij zette een aanval met de buitenkant van een voet op en schoot de bal vervolgens door de benen van Shawn Adewoye in het doel. Diezelfde Adewoye voorkwam wel de 2-0 van Davy Klaassen. Hij kon de bal nog net voor de doellijn keren.

Ajax had het lastig als RKC kon counteren. De defensie van de kampioen viel dan soms helemaal uit elkaar. In de 40e minuut ging het helemaal mis. Doelman Remko Pasveer stond nog wel de gelijkmaker van Yassin Oukili in de weg maar had geen antwoord meer op een schot van Pelle Clement (1-1). De Amsterdammer bezorgde zijn oude club alweer de vijftiende tegentreffer in verschillende competities van de maand oktober. Ajax incasseerde alleen in november 1964 (16) en september 1988 (16) meer doelpunten. Vlak voor het rustsignaal schoot Thierry Lutonda de thuisploeg bijna op voorsprong. Maar opnieuw stond Pasveer in de weg.

Ajax-trainer Schreuder greep in de rust in. Hij wisselde Daley Blind en Edson Álvarez voor Owen Wijndal en Florian Grillitsch. Blind had al een gele kaart gekregen en Álvarez zou bij een volgende prent de topper met PSV missen. Ajax speelde in de tweede helft een stuk beter dan voor rust. Berghuis knalde zijn ploeg in de 53e minuut weer op voorsprong. Vervolgens besliste Brobbey met twee doelpunten de wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

3 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

6 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

7 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

9 uur geleden
Aanvaller Slory in basis Feyenoord tegen Fortuna Sittard

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.

9 uur geleden
PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

12 uur geleden
Profvoetballer Partey bepleit zijn onschuld voor de rechter

LONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.

16 uur geleden