Koopwoningen in augustus bijna 8 procent duurder dan jaar eerder
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in augustus gemiddeld 7,9 procent gestegen, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. De stijging van de huizenprijzen zwakt al een tijdje af. Een koopwoning kostte vorige maand gemiddeld 486.190 euro.
Ten opzichte van juli werden koopwoningen gemiddeld 0,5 procent duurder. De huizenprijzen bereikten in juli 2022 een piek. Daarna sloeg de trend om en daalden de prijzen enige tijd. Maar sinds juni 2023 is de trend volgens het CBS weer stijgend. Inmiddels liggen de huizenprijzen 14 procent hoger dan de piek van drie jaar geleden.
Dat huizen duurder worden, is vooral te danken aan het nog altijd krappe huizenaanbod, maar ook andere factoren als de stand van de hypotheekrente en de stevige stijging van de lonen spelen een rol. Het Kadaster meldde eerder deze maand al dat het aantal Nederlandse hypotheken over de eerste helft van dit jaar flink is toegenomen, evenals het gemiddelde hypotheekbedrag voor de aankoop van een woning.
Het CBS en het Kadaster constateren verder dat in augustus opnieuw meer woningen van eigenaar wisselden. In totaal werden 19.459 woningen verkocht, bijna 9 procent meer dan een jaar eerder. In de eerste acht maanden van 2025 zijn al 149.534 woningen verkocht, een stijging van 16 procent ten opzichte van de eerste acht maanden van vorig jaar.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geleden