Koopmeiners volgde Juventus al als kind en heeft zin in avontuur
TURIJN (ANP) - Teun Koopmeiners kijkt enorm uit naar zijn avontuur bij Juventus, een van de grootste clubs van Italië. De club uit Turijn greep de interlandperiode aan voor de presentatie van de middenvelder.
"Van jongs af aan volg ik het Italiaanse voetbal en Juventus. Toen ik in Italië aankwam, zag ik hoe uitzonderlijk deze club is. Ik dacht altijd dat het mooi zou zijn om hier ooit te spelen en toen die kans zich voordeed, dacht ik aan niets anders. Zinédine Zidane (oud-speler) was een bron van inspiratie voor velen, net als Andrea Pirlo", zei Koopmeiners (26) tegen de Italiaanse pers.
De Oranje-international werd vorige maand van Atalanta uit Bergamo overgenomen, voor enkele tientallen miljoenen. "Deze eerste dagen waren fantastisch. Ik had zoveel verwachtingen die uitkwamen. Ik ben erg blij dat dit nieuwe avontuur is begonnen", aldus de voormalige speler van AZ.
'Honger'
"Ik had er vertrouwen in dat ik hier terecht zou komen. Er zijn ups en downs geweest, maar ik heb er altijd in geloofd en uiteindelijk is het zo gelopen. De coach heeft mij uitstekend ontvangen, hij is veeleisend en daar word ik blij van. Het gevoel is positief bij het hele team, er is honger, energie. Daarom ben ik zo enthousiast."
Juventus, getraind door Thiago Motta, staat tweede in de Serie A. Zaterdag is Empoli de volgende tegenstander. Koopmeiners, die de lopende interlandperiode oversloeg, hoopt dan te spelen. "Ik ben fit, heb heel intensief getraind en voel me heel goed. Ik heb in die zin geen problemen, ik ben klaar om in actie te komen."
Koopmeiners gaat in Turijn met rugnummer 8 spelen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
10 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
11 uur geleden