Koopmeiners volgde Juventus al als kind en heeft zin in avontuur
TURIJN (ANP) - Teun Koopmeiners kijkt enorm uit naar zijn avontuur bij Juventus, een van de grootste clubs van Italië. De club uit Turijn greep de interlandperiode aan voor de presentatie van de middenvelder.
"Van jongs af aan volg ik het Italiaanse voetbal en Juventus. Toen ik in Italië aankwam, zag ik hoe uitzonderlijk deze club is. Ik dacht altijd dat het mooi zou zijn om hier ooit te spelen en toen die kans zich voordeed, dacht ik aan niets anders. Zinédine Zidane (oud-speler) was een bron van inspiratie voor velen, net als Andrea Pirlo", zei Koopmeiners (26) tegen de Italiaanse pers.
De Oranje-international werd vorige maand van Atalanta uit Bergamo overgenomen, voor enkele tientallen miljoenen. "Deze eerste dagen waren fantastisch. Ik had zoveel verwachtingen die uitkwamen. Ik ben erg blij dat dit nieuwe avontuur is begonnen", aldus de voormalige speler van AZ.
'Honger'
"Ik had er vertrouwen in dat ik hier terecht zou komen. Er zijn ups en downs geweest, maar ik heb er altijd in geloofd en uiteindelijk is het zo gelopen. De coach heeft mij uitstekend ontvangen, hij is veeleisend en daar word ik blij van. Het gevoel is positief bij het hele team, er is honger, energie. Daarom ben ik zo enthousiast."
Juventus, getraind door Thiago Motta, staat tweede in de Serie A. Zaterdag is Empoli de volgende tegenstander. Koopmeiners, die de lopende interlandperiode oversloeg, hoopt dan te spelen. "Ik ben fit, heb heel intensief getraind en voel me heel goed. Ik heb in die zin geen problemen, ik ben klaar om in actie te komen."
Koopmeiners gaat in Turijn met rugnummer 8 spelen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
21 uur geleden