Koopmeiners volgde Juventus al als kind en heeft zin in avontuur
TURIJN (ANP) - Teun Koopmeiners kijkt enorm uit naar zijn avontuur bij Juventus, een van de grootste clubs van Italië. De club uit Turijn greep de interlandperiode aan voor de presentatie van de middenvelder.
"Van jongs af aan volg ik het Italiaanse voetbal en Juventus. Toen ik in Italië aankwam, zag ik hoe uitzonderlijk deze club is. Ik dacht altijd dat het mooi zou zijn om hier ooit te spelen en toen die kans zich voordeed, dacht ik aan niets anders. Zinédine Zidane (oud-speler) was een bron van inspiratie voor velen, net als Andrea Pirlo", zei Koopmeiners (26) tegen de Italiaanse pers.
De Oranje-international werd vorige maand van Atalanta uit Bergamo overgenomen, voor enkele tientallen miljoenen. "Deze eerste dagen waren fantastisch. Ik had zoveel verwachtingen die uitkwamen. Ik ben erg blij dat dit nieuwe avontuur is begonnen", aldus de voormalige speler van AZ.
'Honger'
"Ik had er vertrouwen in dat ik hier terecht zou komen. Er zijn ups en downs geweest, maar ik heb er altijd in geloofd en uiteindelijk is het zo gelopen. De coach heeft mij uitstekend ontvangen, hij is veeleisend en daar word ik blij van. Het gevoel is positief bij het hele team, er is honger, energie. Daarom ben ik zo enthousiast."
Juventus, getraind door Thiago Motta, staat tweede in de Serie A. Zaterdag is Empoli de volgende tegenstander. Koopmeiners, die de lopende interlandperiode oversloeg, hoopt dan te spelen. "Ik ben fit, heb heel intensief getraind en voel me heel goed. Ik heb in die zin geen problemen, ik ben klaar om in actie te komen."
Koopmeiners gaat in Turijn met rugnummer 8 spelen.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
10 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
10 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
10 uur geleden