Koopmeiners volgde Juventus al als kind en heeft zin in avontuur
TURIJN (ANP) - Teun Koopmeiners kijkt enorm uit naar zijn avontuur bij Juventus, een van de grootste clubs van Italië. De club uit Turijn greep de interlandperiode aan voor de presentatie van de middenvelder.
"Van jongs af aan volg ik het Italiaanse voetbal en Juventus. Toen ik in Italië aankwam, zag ik hoe uitzonderlijk deze club is. Ik dacht altijd dat het mooi zou zijn om hier ooit te spelen en toen die kans zich voordeed, dacht ik aan niets anders. Zinédine Zidane (oud-speler) was een bron van inspiratie voor velen, net als Andrea Pirlo", zei Koopmeiners (26) tegen de Italiaanse pers.
De Oranje-international werd vorige maand van Atalanta uit Bergamo overgenomen, voor enkele tientallen miljoenen. "Deze eerste dagen waren fantastisch. Ik had zoveel verwachtingen die uitkwamen. Ik ben erg blij dat dit nieuwe avontuur is begonnen", aldus de voormalige speler van AZ.
'Honger'
"Ik had er vertrouwen in dat ik hier terecht zou komen. Er zijn ups en downs geweest, maar ik heb er altijd in geloofd en uiteindelijk is het zo gelopen. De coach heeft mij uitstekend ontvangen, hij is veeleisend en daar word ik blij van. Het gevoel is positief bij het hele team, er is honger, energie. Daarom ben ik zo enthousiast."
Juventus, getraind door Thiago Motta, staat tweede in de Serie A. Zaterdag is Empoli de volgende tegenstander. Koopmeiners, die de lopende interlandperiode oversloeg, hoopt dan te spelen. "Ik ben fit, heb heel intensief getraind en voel me heel goed. Ik heb in die zin geen problemen, ik ben klaar om in actie te komen."
Koopmeiners gaat in Turijn met rugnummer 8 spelen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
9 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
11 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
11 uur geleden