Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koopjesjagers stuwen Tesla naar dikke winst op groen Wall Street

Koopjesjagers stuwen Tesla naar dikke winst op groen Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla was donderdag de blikvanger tijdens een eindejaarsrally op Wall Street. De maker van elektrische auto's was na de grote verliezen van de afgelopen weken geliefd bij koopjesjagers en die zetten het aandeel 8,1 procent hoger. Zoveel was Tesla sinds juli niet meer op een enkele dag gestegen. Maar ondanks de forse winst werd het aandeel Tesla in 2022 meer dan 65 procent minder waard.

Beleggers maken zich al enige tijd zorgen over de tanende vraag naar de Tesla-modellen en vinden dat topman Elon Musk te veel tijd besteedt aan het door hem gekochte socialemediabedrijf Twitter. In een e-mail aan het personeel van Tesla schreef Musk echter dat ze zich "niet te veel zorgen moeten maken over de gekte op de beurzen". Ook meldde hij "ten zeerste te geloven dat Tesla op lange termijn het meest waardevolle bedrijf op aarde zal zijn".

Behalve Tesla hadden ook andere techbedrijven de wind mee. Zo ging Apple 2,8 procent omhoog. Het techconcern werd een dag eerder nog 3 procent lager gezet tot het laagste niveau in een jaar tijd. Die daling volgde op de zorgen over tegenvallende iPhone-verkopen en mogelijke productieproblemen in China, waar de smartphones van Apple worden gemaakt. China kampt met een golf van corona-uitbraken sinds het loslaten van het strikte beleid om de verspreiding van het virus tegen te gaan.

Chipbedrijven

Ook Amazon (plus 2,9 procent), Google-moeder Alphabet (plus 2,9 procent) en Meta Platforms stegen flink. het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp werd 4 procent meer waard. Chipbedrijven als Intel, AMD en Nvidia stegen tot 4 procent.

Southwest Airlines dikte 3,7 procent aan. Die luchtvaartmaatschappij verwacht vanaf vrijdag weer vrijwel normaal te vliegen nadat het bedrijf een week lang te kampen had gehad met ernstige verstoringen. Die waren ontstaan door een ernstige winterstorm in de VS waardoor vliegtuigen op willekeurige plekken in het land strandden en Southwest de dienstregeling niet meer op orde kreeg.

Goldman Sachs

Goldman Sachs steeg 0,8 procent. De zakenbank gaat binnen enkele weken beginnen met het schrappen van banen, zei topman David Solomon. Bronnen hadden eerder al gezegd dat er wel 4000 banen zouden kunnen verdwijnen om kosten te besparen.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,1 procent in de plus op 33.220,80 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 1,8 procent bij tot 3849,28 punten en techbeurs Nasdaq steeg 2,6 procent. Die beursgraadmeter sloot op een stand van 10.478,09 punten.

Euro

De euro was 1,0664 dollar waard, tegen 1,0670 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,4 procent in prijs tot 78,61 dollar per vat. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 82,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

1 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

2 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

3 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

3 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

5 uur geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

7 uur geleden