Koopjesfestijnen en webshop redden feestdagenkwartaal MediaMarkt
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - MediaMarkt en zusterketen Saturn hebben toch een sterk feestdagenkwartaal gekend, ondanks dat vanwege lockdowns in veel landen de winkels dicht waren. Volgens voorlopige cijfers van moederconcern Ceconomy ging zowel de omzet als de winst flink omhoog.
De verkopen namen gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten met meer dan 11 procent toe. De elektronicaketens deden vooral in oktober en november goede zaken, toen de winkels meededen met kortingsfestijnen als Black Friday. Dit compenseerde ruimschoots de hernieuwde winkelsluitingen en extra coronarestricties in de laatste weken van het jaar.
Ook online draaiden de ketens goed. Hier stegen de verkopen met wel 117 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat betekent dat 30 procent van de kwartaalomzet via het internet werd binnengehaald.
Reorganisatie
Het bedrijfsresultaat (ebit) bedroeg naar schatting ongeveer 346 miljoen euro. Dat is beduidend meer dan de 289 miljoen euro in de vergelijkbare periode in het voorgaande jaar. Volgens Ceconomy is de winststijging vooral te danken aan de stevige omzetgroei. Daarbij profiteerde de onderneming ook van overheidssteun vanwege de crisis.
Het Duitse winkelbedrijf koos er eerder vorig jaar voor om hard te gaan bezuinigen. Er wordt gewerkt aan een reorganisatie waarbij mogelijk tot 3500 van de meer dan 47.000 banen worden geschrapt. Ook worden verlieslatende filialen mogelijk gesloten. Wat dit betekent voor het personeel in Nederland, is nog niet duidelijk.
Ceconomy waarschuwt dat de vooruitzichten voor het nieuwe jaar nog erg onzeker zijn. Dit komt omdat lastig in te schatten is hoe lang de coronapandemie nog duurt. Wat ook meespeelt is dat veel landen de laatste weken met nog strengere coronamaatregelen zijn gekomen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie plant nog geen noodmaatregelen om de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat heeft ze laten weten in een videovergadering met de lidstaten.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders wachten op meer details over het plan van president Donald Trump om met de Amerikaanse marine schepen uit de Perzische Golf te escorteren. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) is geïnteresseerd in het voorstel, maar stelt dat veel afhangt van de uitwerking. "De vraag is namelijk in hoeverre dit aanbod een veilige doortocht gaat bieden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hardt Hyperloop is failliet verklaard door de rechtbank in Den Haag. Dat staat in het Centraal Insolventieregister, waarmee berichtgeving van RTL Z over het faillissement wordt bevestigd. Hardt Hyperloop uit Rotterdam was bezig met de ontwikkeling van technologie om mensen op hoge snelheid via capsules door een vacuümbuis te vervoeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil de Europese groene industrie stimuleren door landen in bepaalde sectoren meer in de EU te laten kopen. Dat staat in een langverwacht voorstel van de Europese Commissie, de Industrial Accelerator Act. Bij publieke bestedingen voor elektrische auto's en duurzame technologie moet de voorkeur zijn deze binnen Europa aan te schaffen, stelt de Commissie. Voor staal, cement en aluminium moet een deel groen worden geproduceerd.
2 uur geleden