Koopjesfestijnen en webshop redden feestdagenkwartaal MediaMarkt
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - MediaMarkt en zusterketen Saturn hebben toch een sterk feestdagenkwartaal gekend, ondanks dat vanwege lockdowns in veel landen de winkels dicht waren. Volgens voorlopige cijfers van moederconcern Ceconomy ging zowel de omzet als de winst flink omhoog.
De verkopen namen gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten met meer dan 11 procent toe. De elektronicaketens deden vooral in oktober en november goede zaken, toen de winkels meededen met kortingsfestijnen als Black Friday. Dit compenseerde ruimschoots de hernieuwde winkelsluitingen en extra coronarestricties in de laatste weken van het jaar.
Ook online draaiden de ketens goed. Hier stegen de verkopen met wel 117 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat betekent dat 30 procent van de kwartaalomzet via het internet werd binnengehaald.
Reorganisatie
Het bedrijfsresultaat (ebit) bedroeg naar schatting ongeveer 346 miljoen euro. Dat is beduidend meer dan de 289 miljoen euro in de vergelijkbare periode in het voorgaande jaar. Volgens Ceconomy is de winststijging vooral te danken aan de stevige omzetgroei. Daarbij profiteerde de onderneming ook van overheidssteun vanwege de crisis.
Het Duitse winkelbedrijf koos er eerder vorig jaar voor om hard te gaan bezuinigen. Er wordt gewerkt aan een reorganisatie waarbij mogelijk tot 3500 van de meer dan 47.000 banen worden geschrapt. Ook worden verlieslatende filialen mogelijk gesloten. Wat dit betekent voor het personeel in Nederland, is nog niet duidelijk.
Ceconomy waarschuwt dat de vooruitzichten voor het nieuwe jaar nog erg onzeker zijn. Dit komt omdat lastig in te schatten is hoe lang de coronapandemie nog duurt. Wat ook meespeelt is dat veel landen de laatste weken met nog strengere coronamaatregelen zijn gekomen.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
8 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden